17 Haziran 2019 Pazartesi

SAMSUN CHP İL BAŞKANLIĞI, ESKİ İL BAŞKANI AKCAGÖZ VE 6 KİŞİYİ DİSİPLİNE VERDİ

Samsun CHP İl Başkanlığı, eski il başkanı Akcagöz ve 6 kişiyi disipline verdi

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun İl Başkanlığı, Muharrem İnce'yi destekleyen açıklamalar yapan eski İl Başkanı Akcagöz ile birlikte parti üyesi 6 kişiyi ihraç istemi ile disipline verdi.

16 Ağustos 2018 Perşembe 17:55 SİYASET

CHP Samsun İl Başkanlığı, Muharrem İnce'yi destekleyerek kurultay için imza veren eski İl Başkanı Tufan Akcagöz ile birlikte 6 partiliyi ihraç istemi ile disipline verdi.


CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak, eski il başkanı Tufan Akcagöz ile birlikte parti üyesi 6 kişiyi kesin ihraç istemi ile disipline verirken, disipline verilen Tufan Akcagöz açıklama yaptı.

CHP Samsun eski İl Başkanı Akcagöz'ün kurultay çağrısı yapıp, Muharrem İnce'yi desteklemesi sonrası CHP Samsun İl Başkanlığı tarafından disipline verilen Akcagöz'ün Facebook paylaşımları, basın toplantıları, parti üyelerine gönderdiği SMS'ler suç delili sayıldı.

Kesin ihraç istemi ile disipline verilmesi konusunda bir açıklama yapan CHP Samsun eski İl Başkanı ve Milletvekili aday adayı Av. Tufan Akcagöz, şunları dile getirdi.
"4 Temmuz günü İl binamızda, kurultay çağrısı yaptığım için kesin ihraç istemiyle hakkımda disiplin işlemi başlatıldığını öğrenmiş bulunuyorum. 18 yaşına bastığım gün çalışmaya başladığım, İlçe Başkanı ve İl Başkanı olarak görev yaptığım ve mücadele ettiğim partimden, disiplin işlemi ile koparılmaya çalışılıyorum.  Değişim istemeye ve işlerin yolunda gitmediğini haykırmaya devam edeceğim. Yerel seçimleri beklemenin, yarayı derinleştireceğini ve siyasi arenada bize bir fayda sağlamayacağını söylemeye devam edeceğim. Sadece kurultay delegesi sıfatımla değil, üye sıfatımla da doğruları konuşmaya devam edeceğim.  Sosyal demokrat bir partide, herkesin düşüncelerini özgürce ifade edebilme hakkını savunacağım. Daha çok mücadele edeceğim. Sayın Kılıçdaroğlu’na, açık mektup yazdım ve çağrıda bulundum. Benim görüşüm budur.  Yerel seçimler sonrasına bırakılacak bir kurultayın, hezimete davetiye olduğunu savunuyorum. Mehmet Kundak, il başkanı sıfatıyla ve yönetim kuruluna sormadan ve danışmadan böyle bir karar verme yetkisine sahip değildir. Kaldı ki benimle birlikte, il yöneticilerimiz Mustafa Güngör, Selçuk Alkan, Nuri Cömert, Nimet Baş, Hatice Özer ve Alican Akdağ hakkında da disiplin işlemi başlatılmasını talep ediyor. 4 Temmuz tarihindeki toplantıya sadece bu yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım katılmış değildir. Toplantıya, diğer yönetim kurulu üyelerimiz Turgay Karahan, Mehmet İnan, Necmi İnce ve Ümran Kınık da katıldı. O toplantıya, bir çok partilimiz de katıldı. Ancak her nedense cımbızla seçer gibi isim seçilerek bu işlem yapılmıştır. Mustafa Kemal’in işaret ettiği, ‘fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür’ çizgiden bir an için ayrılmadım, ayrılmayı da düşünmüyorum. Doğru bildiklerimi her zaman ve her platformda ifade etmeye devam edeceğim. Daha önce ilçe Başkanı olarak, en son da ikinci dönem il Başkanı seçilmek suretiyle faşizmle ve AKP’nin yanlış uygulamaları ve basiretsiz yöneticileri ile mücadele ettim. Mükafatı demek ki buymuş. Ancak, hiç bir engel tanımıyorum ve aleyhimize yürütülen disiplin sürecini Samsun ve ülke kamuoyunun dikkatine sunuyor, alınan bu kararı partililerimizin tertemiz vicdanına bırakıyorum." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

vatandaş

17 Ağustos 2018 Cuma 02:27

Yıllardır parti içi muhalefet yapmaktan CHP % 25 lerde kaldı Yıllar önce dele****dim ihraç edildim gerçekleri savundum diye oysa parti çıkarı içindi fikirlerim Düzgün bir il başkanı buldularonudamı ihraç ediyolar bir ileri bir geri misali CHP kendini trollüyor adeta 94 yıllık Atatürk'ünpartisiyiz diye övünürler Dün kurulanlar iktidar oldu Atatürk yaşasaydı kahrından ölürdü 88 yaşında adamı meclise sok civan gibi adamı kodese Bumu CHP Makam mehki nelere kadir Allah akıl fikir versin hepsin

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Fuat Köktaş'tan İphone boykot! Samsun'da üretilen yerli telefon Reeder aldı

Fuat Köktaş'tan İphone boykot! Samsun'da üretilen yerli telefon Reeder aldı