19 Ağustos 2019 Pazartesi

SAMSUN CHP İL YÖNETİMİ AÇIKLANAN MİLLETVEKİLİ LİSTESİNE İTİRAZ EDECEK

Samsun CHP İl Yönetimi açıklanan milletvekili listesine itiraz edecek

CHP Samsun İl Başkanlığı, 24 Haziran seçimleri için açıklanan Samsun Milletvekili aday listesine itiraz etme kararı aldı. CHP Samsun İl Yönetimi milletvekili aday listesine itiraz etmek için toplantı yaptı.

21 Mayıs 2018 Pazartesi 13:16 SİYASET

Samsun CHP'de milletvekili aday listesinin açıklanması sonrası İl Yönetiminin parti binasında acil olarak toplantıya girdiği öğrenildi. CHP Samsun İl Yönetiminin parti binasında gerçekleştirdiği toplantıda genel merkeze açıklanan Samsun Milletvekili aday listesi için itiraz yazısı hazırladığı öğrenildi.


CHP Samsun İl Yönetiminin 24 Haziran seçimleri için açıklanan Samsun Milletvekili aday listesine itiraz etme kararı aldığı bu nedenle toplantı yaptığı öğrenildi. CHP Samsun İl Başkanlığında gerçekleşen toplantıya il yönetim kurulu üyelerinin katıldığı ve milletvekili listesine itiraz için genel merkeze gönderilecek bir yazı metni hazırladıkları bildirildi.CHP İL BAŞKANI KUNDAK AÇIKLAMA YAPTI
Öte yandan CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"Saadet Partisi adayına CHP Samsun listesinde kontenjandan 3'üncü sıra verileceğini bilmiyorduk. Bu durum ilçelerde tepki gördü, ilçe başkanlarımız huzursuz oldu. Şuan CHP listesinde yer alan isimler arasında sadece Saadet Partisi kontenjanına tepki var.  Bunun dışında listede yer alan isimlerle ilgili bir itirazımız yok. Mevcut milletvekillerimizden biri listede diğeri listede yok. Listede yer alamayan Hayati Tekin ile ilgili  Tekkeköy ilçesinden tepki var.  Bu durum üzüntü yarattı. Saadet Partisi adaylarına bazı illerde kontenjan verileceği konuşuluyordu. Ancak bu kontenjanın Samsun'dan verileceğini bilmiyorduk.  Listeler her seçimde ne zaman açıklansa ilk günlerde bu gibi tepkiler olabilir. Ama hepsi bizim adayımız.  Biz yaşanan bu tepkilerle ilgili genel merkeze görüşümüzü belirteceğiz. Bir itiraz söz konusu değil. " 
Kaynak: SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

CHP'de aday gösterilmeyen Samsun Milletvekili Hayati Tekin konuştu

CHP'de aday gösterilmeyen Samsun Milletvekili Hayati Tekin konuştu