21 Nisan 2019 Pazar

SAMSUN CHP'DE 11 DELEGE KURULTAY ÇAĞRISINI NOTERDEN YAPTI

Samsun CHP'de 11 delege kurultay çağrısını noterden yaptı

Samsun'da CHP'nin eski İl Başkanı Tufan Akcagöz ile birlikte 10 kurultay delegesi büyük kurultay çağrısında bulunarak noter tasdikli beyannameleri genel merkeze gönderdi.

16 Temmuz 2018 Pazartesi 15:50 SİYASET

Samsun CHP'de 11 kurultay delegesi Muharrem İnce'nin çağrısı üzerine notere giderek kurultay için imzalı kurultay çağrısı yaptı.


CHP Genel Merkezinde değişim isteyen Samsun CHP'nin 11 kurultay delegesi, Tekkeköy ilçesinde bir notere giderek imzaladıkları talep beyannemeleri ile çağrıda bulundu. Samsun CHP'de noter tasdikli kurultay çağrısında bulunan isimler arasında  kurultay delegeleri  Tufan Akcagöz, Yasemin Çalıkoğlu, Mustafa Güngör, Şemsettin Çelebi, Eray Ocak, Gözde Özdemir, Fatma Necile Çokay, Tansu Çıkış, Fuat Baysal, Ahmet Tuncer Sevinç ve Gül Aktaş’ın bulunduğu öğrenildi.

CHP Samsun eski İl Başkanı ve Kurultay Delegesi Av.Tufan Akcagöz, yaptığı açıklamada, partide değişim istediklerini belirterek,  "Samsun’da 18 seçilmiş, iki de doğal delege olmak üzere 20 Kurultay delegesiyiz. Kurultay, partimizin en yetkili karar alma organı. Biz de Samsun adına yetki almış kişileriz. Daha önce de bu konuda açıklama yaptık. 24 Haziran’da ciddi bir mağlubiyet aldık. 16 Nisan’da da öyle. Bu mağlubiyet, basit sonuçları olan bir mağlubiyet değildir.  Biz bu seçimden başarılı çıktık’değerlendirmesi, züğürt tesellisidir. Başarısız olduk ve bu tablo, ülkeyi bu hale sürüklemiştir" dedi.

Yaklaşık 8 ay sonra yerel seçimlerin gerçekleşeceğini de dile getiren Tufan Akcagöz, “Önümüzde yerel seçimler var. Yerel seçimlerde başka büyük sınav vereceğiz. Seçimlerde istediğimiz sonuçları elde edemedik diye dükkanı kapatıp gidecek halimiz yok ama parti olarak yenilenmeli ve bundan sonraki süreci kovalayacak vizyonu ortaya koyacak yapıyı da elbirliği ile ortaya çıkarmak zorundayız. Bunun yolu da kurultayı toplamaktır. Bu acilen yapılmalıdır. Elimizdekileri kaybetme riskimiz var. Elimizdeki belediyeleri kaybetme riski var. Hiç bir yer garanti değil. Milleti karamsarlığa itecek herhangi bir tutum içinde olmamak lazım. Cumhurbaşkanlığı seçiminde, adayımız Muharrem İnçe, 40 yıl sonra şeytanın bacağını kırdı ve yüzde otuz bandını aştı. İmkan verilsin, daha iyisini yaparım diyor. Bu iddia, geleceğe dair ümit veriyor. Şimdi bizim hep birlikte, ümidi büyütmemiz gerekiyor. Umudu yeşertmemiz gerekiyor. Bunun için, 634 imza gerekli. Ben bu imzanın kısa sürede toplanacağını düşünüyorum. Taban da hareketli ve beklenti içinde. Parti tabanımız da değişim istiyor. Biz de Samsun Kurultay delegeleri olarak gereğini yapıyoruz ve değişime Samsun’dan güçlü bir ışık yakıyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da esnaf odası Başkanı Metin Sinecek'ten esnaflara 'Umutsuzluk yok' mesajı

Samsun'da esnaf odası Başkanı Metin Sinecek'ten esnaflara 'Umutsuzluk yok' mesajı