19 Nisan 2019 Cuma

SAMSUN CHP'DE AÇIKLANAN MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ KRİZE YOL AÇTI

Samsun CHP'de açıklanan milletvekili aday listesi krize yol açtı

Samsun CHP'de Milletvekili aday listesinin açıklanması sonrası adeta kriz çıktı. CHP Samsun Milletvekili aday listesinde yer alan isimleri ve Saadet Partisi adayına 3'üncü sıra kontenjan verilmesi partililerin eleştiri konusu oldu.

21 Mayıs 2018 Pazartesi 13:00 SİYASET

Samsun CHP'de 24 Haziran seçimleri için Saadet Partisi(SP) adayına 3'üncü sıra kontenjanı verilmesi krize yol açtı. 


CHP'nin Samsun Milletvekili aday listesinde yer alan isimlerinin açıklanması ile birlikte CHP Samsun İl Başkanlığında hareketli anlar yaşandı.  Saadet Partisi adayına CHP'nin Samsun Listesinde 3'üncü sıradan kontenjan verilmesi partililerin eleştiri konusu olurken, açıklanan listeye oy vermeyeceğini sandıkta İYİ Parti'ye oy vereceğini söyleyen CHP'lilerin olduğu gündeme geldi.

CHP'nin Samsun Milletvekili listesini Haluk Koç'un hazırladığını söyleyen partililer listede yer alan isimlere itiraz etti. CHP'nin Samsun listesine Saadet Partisi adayını 3'üncü sıradan yazmasının nedeni ise 24 Haziran seçimlerinde 3. vekili çıkartmak için yapılan bir strateji olduğu öne sürülürken, Samsun CHP'de açıklanan liste nedeni ile kriz çıktı.

Öte yandan CHP'nin Samsun'da Saadet Partisi adayını 3'üncü sıraya koyarak 2 milletvekilini garantilemeye çalıştığı da ileri sürüldü.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun CHP İl Yönetimi açıklanan milletvekili listesine itiraz edecek

Samsun CHP İl Yönetimi açıklanan milletvekili listesine itiraz edecek