18 Haziran 2019 Salı

SAMSUN CHP'DE DİSİPLİNE VERİLEN İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ İL BAŞKANINI İSTİFAYA DAVET ETTİ

Samsun CHP'de disipline verilen il yönetim kurulu üyesi il başkanını istifaya davet etti

Samsun CHP'de kesin ihraç istemi ile disipline verilen İl Yönetim Kurulu üyesi Nuri Cömert, CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak'ı istifaya davet etti.

17 Ağustos 2018 Cuma 15:20 SİYASET

Samsun CHP İl Başkanlığında daha önce İl Başkan Yardımcılığı görevinden bulunan ve bu görevden alındıktan sonra ihraç istemi ile disipline verilen yönetim kurulu üyesi Nuri Cömert, CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak'a tepki göstererek istifaya davet etti.


Samsun'da ihraç istemi ile disipline verilen CHP İl Yönetim Kurulu üyesi Nuri Cömert yaptığı açıklamada İl Başkanı Kundak'ı eleştirerek, "4 Temmuz tarihinde, il Başkanlığında gerçekleşmiş olan ve önceki İl Başkanımız Tufan Akcagöz'ün kurultay ve değişim çağrısını içeren basın toplantısına katıldık. İl Başkanı, her nedense bu toplantıya katılan diğer bir kısım yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızı ayırarak, sadece bizleri disipline sevk etmiştir. " dedi.İhraç istemi ile disipline sevk edilmesi ile ilgili açıklama yapan CHP Samsun İl Yönetim Kurulu üyesi Nuri Cömert, şunları dile getirdi.

"Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Yönetim Kurulu üyeleri olarak, İl Başkanı Mehmet Kundak'ın, hiçbir yönetim kurulu kararına dayanmaksızın, tamamen keyfi ve şahsi düşünceleri ile, önceki İl Başkanımız ve Kurultay delegemiz  Av.Tufan Akcagöz ve yönetim kurulu üyeleri olarak Nimet Baş, Kurultay delegemiz Mustafa Güngör, Selçuk Alkan, Alican Akdağ, Hatice Özer ve Nuri Cömert hakkında disiplin süreci başlattığını ve bunun için CHP Genel Merkezi'ne müzekkere gönderdiğini basın yoluyla öğrenmiş bulunuyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi Samsun örgütünün, geçen 3 yıldaki  haber akışının aksine, AKP ile mücadele ederken değil de, parti içi kavgayla gündeme gelmesinin birinci sorumlusu, bizzat Mehmet Kundak'tır. 4 Temmuz tarihinde, il Başkanlığında gerçekleşmiş olan ve önceki İl Başkanımız Tufan Akcagöz'ün kurultay ve değişim çağrısını içeren basın toplantısına katıldık. İl Başkanı, her nedense bu toplantıya katılan diğer bir kısım yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızı ayırarak, sadece bizleri disipline sevk etmiştir. Öncelikle belirtmek isteriz ki, parti içinde hemen herkes, kendi fikirlerini savunmakta özgürdür. Kaldı ki, kurultay talebi, kurultay delegelerine verilen ve tüzükten kaynaklanan bir haktır. Bu hakkın kullanılmasından dolayı kimse kınanamaz ve dışlanamaz. Bu hakkın kullanımından dolayı kimse hakkında disiplin işlemi başlatılamaz. Partimiz açısından üzgünüz. İl yönetim kurulu üyelerinin ve diğer kişilerin nasıl ve hangi durumlarda disipline sevk edileceği ve bu durumda uygulanacak prosedür, parti tüzüğümüzde bellidir. İl Başkanı’nın şahsi tutumu, Samsun ve Türkiye kamuoyu nezdinde partimizi küçük düşürmüş, tartışılır hale getirmiştir. CHP Samsun İl Yönetim Kurulu kararı olmaksızın, şahsi mülahaza ile Mehmet Kundak tarafından yazılan bu yazıdan dolayı, partimiz rencide olmuştur. Bu saatten sonra en makul karar, Mehmet Kundak’ın görevinden ayrılması olacaktır. Kendisini istifaya davet ediyoruz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Mustafa Varank sanayici, KOBi ve girişimciler için 16 maddelik destek paketini açıkladı

Mustafa Varank sanayici, KOBi ve girişimciler için 16 maddelik destek paketini açıkladı