26 Mayıs 2019 Pazar

SAMSUN CHP'DE MUHARREM İNCE'Yİ DESTEKLEYEN 10 İL BAŞKAN YARDIMCISI GÖREVDEN ALINDI

Samsun CHP'de Muharrem İnce'yi destekleyen 10 il başkan yardımcısı görevden alındı

Samsun CHP İl Başkanı Mehmet Kundak, 24 Haziran seçimleri sonrası Muharrem İnce'den yana tavır alarak kurultay çağrısı yapan yönetim kurulunda görevli 10 yardımcısını görevden aldı.

04 Ağustos 2018 Cumartesi 09:50 SİYASET

CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak, olağanüstü kurultayın toplanması için imza verip Muharrem İnce'nin genel başkan olmasını isteyen ve bu yönde basın açıklamaları yapan il yönetiminde görevli 10 başkan yardımcısını görevden aldı.


Samsun CHP İl Başkanlığında Muharrem İnce'yi destekleyen İl Başkan Yardımcıları Nuri Cömert, Alican Akdağ, Hatice Özer,Tarık Özkan, Fatma Temel, Tuncer Onur, Şükrü Kumbasar görevden alındı.

CHP'de 24 Haziran seçimleri sonrasında Muharrem İnce'nin partinin başına geçmesi için olağanüstü kurultayın toplanması sürecinde başlayan ayrışma devam ediyor. Samsun İl Kadın Kolları başkanlığına kayyum atanmasının ardından, şimdi de İl Başkanı Mehmet Kundak, Muharrem İnce'den yana tavır koyanların da aralarında bulunduğu tüm yardımcılarını görevden aldı.

10 KİŞİ MUHARREM İNCE’DEN YANA TAVIR ALDI

Gazete Gerçek'ten Gülsüm Atik'in haberine göre CHP Samsun il yönetiminde, Muharrem İnce'ye destek verenlerle Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yana tavır koyanlar arasındaki bölünme, il yönetimine sıçradı. Milletvekili aday adaylığı için istifa eden ancak listeye giremeyen CHP Samsun eski İl Başkanı Tufan Akcagöz ile birlikte yönetime giren ve il başkan yardımcısı olarak görev yapan tüm isimler, son imza süreci ve Muharrem İnce tartışmaları büyüyünce görevden alındı.

3 YARDIMCISI İNCE’Yİ DESTEKLİYORDU

CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak, aralarında Muharrem İnce'nin genel başkanlığını ve olağanüstü kurultay toplanmasına yönelik kamuoyunda sık sık açıklamalar yapan Nuri Cömert, Alican Akdağ ve Hatice Özer başta olmak üzere diğer il başkan yardımcıları Tarık Özkan, Fatma Temel, Tuncer Onur, Şükrü Kumbasar gibi isimlerin de yer aldığı tüm il başkan yardımcılarını görevden aldı. Bu kararda son dönemde özellikle 3 il başkan yardımcısının yaptığı açıklamaların etkili olduğu öğrenildi. 

ARTIK AÇIKLAMA YAPAMAYACAKLAR

Samsun CHP'de İl başkan yardımcılıkları görevi sona erenler artık il yönetim kurulu üyesi olarak görev yapacaklar. Görevden alınanlar CHP tüzüğü gereğince herhangi bir açıklama ya da basın toplantısı yapabilmek için CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak'tan izin almak zorundalar.

SEÇİMLE GELENLER KALDI

CHP İl Başkanı Mehmet Kundak'ın yardımcılarını görevden alırken, CHP kongresinde bu göreve getirilen CHP İl Sekreteri Bülent Acar, CHP İl Saymanı Nalan Çilingir, CHP İl Eğitim Sekreteri Hikmet Avcı ile İl Bilişim Sorumlusu Burhan Kömpe'nin görevlerinin ise devam ettiği öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Dikkat!..Samsun'da Pazar günü bu yollar araç trafiğine kapatıldı

Dikkat!..Samsun'da Pazar günü bu yollar araç trafiğine kapatıldı