24 Haziran 2019 Pazartesi

SAMSUN ESKİ MİLLETVEKİLİ SÜLEYMAN YAĞCIOĞLU ABD'Yİ KINADIĞINI AÇIKLADI

Samsun eski Milletvekili Süleyman Yağcıoğlu ABD'yi kınadığını açıkladı

Samsun Eski Milletvekili Süleyman Yağcıoğlu, İran ile olan anlaşmayı tek taraflı fesh eden ABD'ye tepki göstererek, "Amerika’nın anlaşma ve uzlaşmadan çekilmesini şiddetle kınıyoruz" dedi.

11 Mayıs 2018 Cuma 13:39 SİYASET

Samsun Eski Milletvekili Süleyman Yağcıoğlu, ABD'nin İran ile olan anlaşmayı fesh etmesi ile ilgili yaptığı açıklamada, "Amerika’nın İran ile  yapılan anlaşmayı tek taraflı olarak fesh etmesi insan hakları ve uluslararası müzakere sürecine saygısızlıktır" dedi.


Samsun Eski Milletvekili Süleyman Yağcıoğlu, Amerika’nın İran hakkında aldığı karara tepki gösterdi. Süleyman Yağcıoğlu yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"Amerika’nın  İran ile 14 temmuz 2015 yılında yapılmış olan anlaşmadan çekilmesi hem orta doğuda ki barış durumunu sekteye uğratmış hem de İngiltere, Fransa, Almanya, Rusya ve Çin in güvenini sarsmıştır. Orta doğu da ki barışın  sağlanması için gerek Saddam Hüseyin’in gönderilmesi gerek başka konularda sarf etmiş olduğu efor ve müzakere süreçleri ortadadır. Biz millet olarak her zaman barışın ve demokrasinin yanında durduk ve duracağız. Geçmişten bu güne kadar barış için atılan adımları bir anda yok saymak öncelikle devletin kendi kararına sonrasında da insan hakları ve uluslararası müzakere sürecine saygısızlıktır. Bu konuda milletimizin her zamanki gibi yanında olup orta doğu barışına darbe vuran Amerika’nın anlaşma ve uzlaşmadan çekilmesini şiddetle kınıyoruz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Kızılırmak Deltasında annesiz kalan yavru tilki biberonla besleniyor

Samsun Kızılırmak Deltasında annesiz kalan yavru tilki biberonla besleniyor