20 Eylül 2021 Pazartesi

SAMSUN ESKİ MİLLETVEKİLİ VE ANKARA MİLLETVEKİLİ HALUK KOÇ TBMM BAŞKAN ADAYI

Samsun eski milletvekili ve Ankara milletvekili Haluk Koç TBMM Başkan adayı

CHP İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Samsun doğumlu ve Samsun eski milletvekili Ankara milletvekili Prof. Dr. Haluk Koç, TBMM Başkan adayı oldu.

04 Temmuz 2020 Cumartesi 13:54 SİYASET

CHP'nin Samsun eski milletvekili ve daha sonra Ankara milletvekili olan Prof.Dr. Haluk Koç, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan adayı olarak gösterildi.


CHP Genel Merkezinde İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini de yapan Ankara Milletvekili Haluk Koç, 22, 23 ve 24'üncü dönemde Samsun milletvekilliği yapmıştı. Samsun milletvekili olduğu yıllarda iç hastalıklar uzmanlığı ve hematoloji yan dal uzmanlığı bulunan Haluk Koç, Samsun'dan Ankara'ya bir çok kişiye yardımcı olması ile tanınıyordu. Samsun'dan hemen hemen her kesimin saygısını kazanan 'Haluk Hoca' olarak anılan Prof.Dr. Haluk Koç, daha sonraki yıllarda Ankara'dan milletvekili adayı olarak seçilmişti.

CHP'de parti sözcülüğü görevlerinde de bulunan Ankara Milletvekili Haluk Koç, CHP tarafından TBMM Başkan adayı olarak gösterildi. Haluk Koç'un TBMM Başkan adaylığı ile ilgili başvuru ise yapıldı.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Necattin Demirtaş'ın İYi Parti'ye MHP şartı! Ya o gidecek ya ben

Necattin Demirtaş'ın İYi Parti'ye MHP şartı! Ya o gidecek ya ben