18 Ocak 2021 Pazartesi

SAMSUN İL SEÇİM KURULUNUN ATAKUM'DA TÜM OYLARIN YENİDEN SAYILMASI KARARINI YSK İPTAL ETTİ

Samsun İl Seçim Kurulunun Atakum'da tüm oyların yeniden sayılması kararını YSK iptal etti

Samsun'da Atakum ilçesinde 31 Mart yerel seçimlerinde kullanılan tüm oyların yeniden sayılması ile ilgili İl Seçim Kurulunun aldığı kararı Yüksek Seçim Kurulu aldığı karar ile iptal etti.

06 Nisan 2019 Cumartesi 17:37 SİYASET

Samsun'un Atakum ilçesinde İl Seçim Kurulunun 31 Mart seçimlerinde kullanılan tüm oyların yeniden sayılması ile ilgili aldığı karar sonrası Yüksek Seçim Kurulundan flaş bir karar daha geldi.


AK Parti Samsun İl Başkanlığının yaptığı itiraz sonucu İl Seçim Kurulu Atakum ilçesinde tüm oyların yeniden sayılması için karar almıştı. Samsun İl Seçim Kurulunun Atakum ilçesinde tüm oyların yeniden sayılması ile ilgili aldığı kararın ardından CHP Atakum İlçe Başkanlığı jet hızı ile Yüksek Seçim Kuruluna, İl Seçim Kurulunun aldığı kararın iptali için itirazda bulundu.

Yüksek Seçim Kurulu, CHP Atakum İlçe Başkanlığının, tüm oyların yeniden sayılması ile ilgili İl Seçim Kurulunun aldığı karar ile ilgili yaptığı itirazı kabul etti. CHP Atakum İlçe Başkanlığından Yüksek Seçim Kuruluna yapılan itirazın ardından ise yine CHP Atakum İlçe Başkanlığından SMS yolu ile bir duyuru yapılarak, "İl Seçim Kurulu sayımı reddetti. Cemil deveci başkanımız belediye başkanı oldu. Tüm üyelerimizi ilçeye davet ediyoruz" mesajları gönderildi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci YSK'nın iptal kararı sonrası coşkuyla karşılandı

Samsun'da Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci YSK'nın iptal kararı sonrası coşkuyla karşılandı