29 Kasım 2020 Pazar

SAMSUN İYİ PARTİ'DE BAĞIMSIZ ADAY ERHAN USTA KONUSUNDA KAFALAR KARIŞIK

Samsun İYİ Parti'de bağımsız aday Erhan Usta konusunda kafalar karışık

Samsun'da Erhan Usta'nın bağımsız Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olması İYİ Partilerin kafasını karıştırdı. Samsun'da Erhan Usta'nın bağımsız Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olması İYİ Parti'nin mi yoksa AK Parti'nin mi oylarını böler..

08 Şubat 2019 Cuma 20:36 SİYASET

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Erhan Usta'nın AK Parti'nin oylarını böleceğini söylerken, İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu ise Erhan Usta'nın Hayati Tekin'i engellemek için bağımsız aday olduğunu açıkladı.


İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklama ile bağımsız Büyükşehir adayı olan Erhan Usta'nın İYi Parti'nin değil AK Parti'nin oylarını böleceğini söyleyerek, "Erhan Usta'yı tehdit olarak görmüyoruz. Erhan Usta'nın bizim oylarımızı böleceğine inanmıyoruz. İYİ Parti ve CHP ittifakından Erhan Usta'ya oy kayacağını tahmin etmiyoruz. Erhan Usta büyük ihtimalle AK Partili seçmenlerin oyunu olacaktır" demişti.

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu ise milletvekili Bedri Yaşar'ın tam aksi bir açıklama yaparak, Erhan Usta'nın İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Hayati Tekin'i engellemek için bağımsız aday olduğunu söyledi. Recep Güleroğlu, Erhan Usta'nın birilerinin belediye başkanı olma ihtimalini düşürmek üzere kurgulanmış bir proje olduğunu açıkladı.

Milletvekili Bedri Yaşar'ın tehdit olarak görmediklerini söylediği Erhan Usta için İYİ Parti İl Başkanı Güleroğlu'nun farklı açıklama yapması kafaları karıştırdı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: İlkadım ilçemize 20 yılda yapılamayan hizmetleri yaptık

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: İlkadım ilçemize 20 yılda yapılamayan hizmetleri yaptık