15 Haziran 2019 Cumartesi

SAMSUN KENT HABER MUSTAFA DEMİR'İN BÜYÜKŞEHİR ADAYLIĞINI GÜNLER ÖNCESİNDEN DUYURDU

Samsun Kent Haber Mustafa Demir'in Büyükşehir adaylığını günler öncesinden duyurdu

AK Parti'nin Samsun Büyükşehir Beledeyesi Başkan adayının Mustafa Demir olacağını 6 gün önce Samsun Kent Haber yazarak kamuoyuna günler öncesinden doğru bilgiler verdi.

23 Kasım 2018 Cuma 15:47 SİYASET

Samsun Kent Haber AK Parti'nin Mart 2019 yerel seçimleri için Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayının Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Mustafa Demir olacağını günler öncesinden kamuoyuna duyurmuştu.


Mustafa Demir'in isminin Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı için geçtiğini Samsun kamuoyu ilk kez Samsun Kent Haber'den öğrendi. 6 gün önce Samsun Kent Haber, Mustafa Demir'in yüzde 99 Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olacağı yönündeki iddiaları gündeme getirmişti. 

Gelinen süreçte Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Mustafa Demir'in Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olacağı kesinlik kazandı. Mustafa Demir'in Cumartesi günü İstanbul'da yapılacak  aday tanıtım toplantısında AK Parti'nin Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olarak açıklanacağı netleşti. Mustafa Demir'e adaylığı ile ilgili tebliğin yapıldığı da öğrenilirken, Samsun Kent Haber söz konusu bilgiyi Samsun kamuoyuna 6 gün önce duyurarak istihbarat kaynaklarının da sağlam ve güvenilir olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.

Hedef Halk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni meslek büyüğümüz Yener Cabbar'ın da dediği gibi  "Basının doğru bilgi vermek görevi değil aslında 'ödevidir'.. İstihbarat bilgisi verilebilir elbette 'ama o bilginin veriliş şekli bellidir'.. 'İddia diyebilirsin, kesin gözüyle bakılıyor diyebilirsin, belki  daha  da ileri gidebilirsin ve 'işlem tamam, son anda bir değişiklik olmazsa, aldığımız bilgi gibi diyebilirsin'.. Öyle yazmazsan, okuyucuya 'yanlış bilgi vermeye kalkarsan' işler değişir.. "

Kısacası Samsun Kent Haber, Mustafa Demir'in Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olacağı ile ilgili günler öncesinden yayınladığı haberlerde kamuoyuna doğru bilgi vermiştir.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İşte Samsun'da AK Parti'nin 16 ilçede muhtemel belediye başkan adaylarının isimleri..

İşte Samsun'da AK Parti'nin 16 ilçede muhtemel belediye başkan adaylarının isimleri..