17 Haziran 2021 Perşembe

SAMSUN MHP İL BAŞKANLIĞINDA İL BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET AL GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

Samsun MHP İl Başkanlığında İl Başkan Yardımcısı Mehmet Al görevinden istifa etti

Samsun MHP İl Başkan Yardımcısı Mehmet Al, Terme İlçe Teşkilatında yaşan şok istifaların ardından bugün itibari ile görevinden istifa ettiğini açıkladı.

28 Temmuz 2019 Pazar 19:33 SİYASET

Samsun'un Terme İlçesinde MHP İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin topluca istifa etmelerinin ardından partide patlak veren kriz MHP Samsun İl Başkanlığına da sıçradı.

MHP Samsun İl Başkanlığında Teşkilat İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mehmet Al görevinden istifa etti.


Önceki gün MHP Terme İlçe Yönetim Kurulu üyesi 12 partilinin, İlçe Başkanı Hüseyin Yüksel'in ülkücü ve MHP'li olmadığını gerekçe göstererek istifa ettikleri gündeme gelmişti. MHP Terme İlçe Yönetiminden istifa eden 12 partilinin istifa dilekçelerini ise Samsun Kent Haber yayınlamıştı. MHP Terme İlçe Başkanı Hüseyin Yüksel'e tepki göstererek istifa eden 12 yönetim kurulu üyesi ise istifa dilekçelerini MHP Samsun İl Başkanlığında Teşkilat İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mehmet Al'a teslim etmişti.

MHP Terme İlçe Başkanlığında yönetim kurulu üyelerinin istifa ettiği ile ilgili yayınladığımız haber sonrası, istifa dilekçesi yazan 12 yönetim kurulu üyesinin, istifadan önce ihraç edildikleri gündeme gelmişti. Ancak edinilen bilgiye göre, MHP Terme İlçe Yönetiminden istifa eden 12 yönetim kurulu üyesinin ihraçlarının söz konusu olmadığı, istifalarının ise tamamen İlçe Başkanı Hüseyin Yüksel'e olan tepki nedeniyle gerçekleştiği öğrenildi.

MHP Terme İlçe Yönetiminde yaşanan istifalarla ilgili kriz ise MHP Samsun İl Başkanlığına da yansıdı. Akşam saatlerinde MHP Samsun İl Yönetim Kurulu üyesi ve Teşkilat İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mehmet Al, bir veda mesajı yayınlayıp partililerden helallik isteyerek görevinden istifa ettiğini duyurdu. İstifa eden MHP Samsun İl Başkan Yardımcısı Mehmet Al'ın MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıcak ile 30 yıla yakın dostluklarının bulunduğu ikilinin Terme İlçe Yönetiminde ki istifalar nedeni ile anlaşamadıkları bu nedenle  Mehmet Al'ın görevinden istifa ettiği öğrenildi.
SamsunKentHaber.com.tr (Her hakkı saklıdır. Kaynak verilse dahi bu haber metni başka mecralarda yayınlanamaz)

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Veysel SÖZEN

29 Temmuz 2019 Pazartesi 15:22

Yukarıdaki bana ait olan yorum MHP ÇARŞAMBA İLÇE BAŞKANLIĞI İLE ALAKALIDIR GEREĞİNİN BU DOĞRULTUDA DİKKATE ALINMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM bu benim değil tüm ÇARŞAMBALILARIN ORTAK FİKRİDİR DESEKİ İLDEN BİRİSİ ÇARŞAMBAYI ZİYARETE GELECEĞİZ DESELER NE KADAR MHP İLE ALAKASI OLMAYAN VARSA PARTİYE GÖZ BOYAMAK İÇİN ÇAĞIRIRLAR BİZDE İNANIRIZ

Veysel SÖZEN

29 Temmuz 2019 Pazartesi 13:01

Mehmet AL beydeğerli bir siyaset adamı keza Abdullah KARAPIÇAK bey de öyle. Her ikisini yıllardır tanırım... herşeyden önce mütevazidirler. İstifasının vardır bir sebebi saygı duyuyorum. Görevden alma ve atamalara gelince; tabiki atanmışım seçilmişi görevden alması etik olmaz ama bende için de olmak kaydıyla kabul görmeyen parti binasının bile satılmasına sebeb olan CUMHUR ittifakına bile zarar ceren bir sürü şaibeye adı karışan ilçe başkanının görevden alınmaması çok manidar. saygılar iyigünler

Ülkücü Genç

28 Temmuz 2019 Pazar 20:24

Birinci derece akrabasini iyi partiden meclis üyesi yapan il başkan yardımcıları var. Hey gidiiiiii.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Salıpazarı İlçe Belediye Başkanı Halil Akgül: Partizanlık yok hizmet var

Salıpazarı İlçe Belediye Başkanı Halil Akgül: Partizanlık yok hizmet var