19 Nisan 2019 Cuma

SAMSUN MİLLETVEKİLİ ERHAN USTA, BAĞDAT'TA ESİR KAMPINDA TUTULAN İKİ ÇOCUĞU KURTARDI

Samsun Milletvekili Erhan Usta, Bağdat'ta esir kampında tutulan iki çocuğu kurtardı

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, anneleri terör örgütü DEAŞ'a katılan ve Bağdat'ta esir kampında tutulan iki çocuğu yaptığı girişimlerle kurtararak Türkiye'ye getirtti.

22 Ekim 2018 Pazartesi 14:23 SİYASET

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Samsun Milletvekili Erhan Usta, Bağdat'ta esir kampında tutulan iki çocuğu girişimlerde bulunarak kurtardı.


Çocuklarını da yanına alarak  terör örgütü DEAŞ'a katılan ve öldüğü bildirilen F.K isimli annenin iki çocuğu Bağdat'ta bulunan bir esir kampına konuldu.  Esir kampında tutulan çocukların anneannesi ise biri 4 diğeri ise 6 yaşında olan ve esir kampında tutulan iki çocuğun kurtarılması için MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta'dan yardım istedi. Yardım talebi üzerine harekete geçen ve iki çocuğun kurtarılması için diplomatik girişimlerin başlatılmasını sağlayan Erhan Usta, TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ı da durumdan haberdar etti.

Erhan Usta tarafından yapılan girişimler sonucunda Bağdat'ta esir kampında tutulan iki çocuk Türkiye'ye getirildi. 

Erhan Usta, ailelerine teslim edilmeyi bekleyen iki çocuğu kaldıkları çocuk evi sitesinde ise ziyaret etti. Çocuklarla beraber Tekirdağ’daki aile ile görüntülü arama gerçekleştiren Erhan Usta, aileye  “Biz sağ salim yavrularımızı yurda getirdik, bundan sonra onları vatanına, milletine hayırlı çocuklar olarak yetiştirmek için size daha büyük iş düşüyor.” dedi. 

Görüşme sonrası esir kampından kurtarılan çocuklarla vakit geçiren Erhan Usta, çocuklara, çikolata ikram ederek, hediyeler verdi. Çocukların, çikolatalara ve şekerlemelere değil de masadaki çay şekerinden almak için izin istemeleri üzerine duygusal anlar yaşandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor'un Kastamonuspor 1966 maçını 21 bin 544 taraftar izledi

Yılport Samsunspor'un Kastamonuspor 1966 maçını 21 bin 544 taraftar izledi