25 Ekim 2021 Pazartesi

SAMSUN MİLLETVEKİLİ FUAT KÖKTAŞ 19 MAYIS'IN 101'İNCİ YILINI KUTLADI

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş 19 Mayıs'ın 101'inci yılını kutladı

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 101'inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

18 Mayıs 2020 Pazartesi 14:14 SİYASET
AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 19 Mayıs 1919'un 101. yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada "Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda ilk adımı oluşturan ve Milletimizin kaderini değiştiren 19 Mayıs 1919’un, 101. yıl dönümünü kutlamanın sevincini yaşıyoruz." dedi.

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 19 Mayıs'ın 101'inci yıl dönümü ile ilgili açıklamasında şunları dile getirdi.
"Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı bağımsızlık mücadelesi, tarihe gömülmek istenen bir milletin tekrar doğuşu, özgür ve müreffeh yarınlara yürüyüşüdür. Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919'da halkımızın azim ve kararlığıyla hep birlikte verilen mücadele sonucunda büyük zafere ulaşılmıştır. 19 Mayıs 1919’da tutuşturulan bu meşale, milletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma mücadelemizde yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir. Aziz şehitlerimizin canları pahasına savundukları, büyük bedeller ödenerek fedakârlıklarla bu vatan üzerinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceği, bu istiklal şuuruyla yetişen siz değerli gençlerimize emanet edildi. Türkiye’nin güçlü yarınları, 2023 hedefleri için en büyük umudumuz, gururumuz gençlerimizdir. Sizlerin en iyi şekilde yetişmeniz, çağın gerekleri doğrultusunda nitelikli bir eğitim almanız devlet ve millet olarak en önemli amacımızdır. Bunun için gece gündüz demeden hedeflerimiz doğrultusunda çalışmaktayız. Gençlerimizin de emanetinde bulunan Cumhuriyetimizi geleceğe taşımak için, birlik ve beraberlik içinde bu topraklara ve tarihimize duydukları derin sevgi ve bağlılık ile çalışacaklarına yürekten inanıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve siz değerli hemşerilerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, saygı ve sevgiyle selamlıyorum."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erhan Usta'dan 19 Mayıs'ın 101'inci yıl dönümü mesajı

Erhan Usta'dan 19 Mayıs'ın 101'inci yıl dönümü mesajı