27 Ocak 2022 Perşembe

SAMSUN MİLLETVEKİLİ FUAT KÖKTAŞ DÖVİZLE BİRLİKTE FAHİŞ FİYATLARINDA DÜŞECEĞİNİ AÇIKLADI

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş dövizle birlikte fahiş fiyatlarında düşeceğini açıkladı

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, dövizde yaşanan düşüşün fahiş fiyatlara da yansıyacağını açıklayarak, "Fırsatçıların ve stokçuların halini gördük. Akın akın döviz, altın bozdurmaya gidiyorlar. Fırsatçıya fırsat vermeyeceğiz. Fahiş fiyatlarda düşecek" dedi.

22 Aralık 2021 Çarşamba 15:55 SİYASET

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, döviz kurunda yaşanan yükselişin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni ekonomi paketini açıklaması ile birlikte hızla düşüşe geçtiğini söyledi.


Döviz kurunda yaşanan düşüşün, marketlere ve akaryakıt fiyatlarına da yansıyacağını kaydeden Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, "Çok kritik bir eşikten geçtik. Spekülatif hareketler içine girenlerin sonunu hep birlikte gördük. Türkiye'deki vatandaşlarını düşünen bir yönetim anlayışı her zaman olduğu gibi harekete geçti ve bu oyunları bozdu" dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni ekonomi paket ve vadeli mevduattaki Türk Lirası'nı korumaya ilişkin açıklamasının, piyasayı bir anda rahatlattığına dikkati çeken Köktaş, kimsenin bu süreçten sonra piyasayı zora sokacak çabalar içinde olmaması gerektiğini vurgulayarak, şunları dile getirdi.
"Şimdi akaryakıtta, marketlerde oluşan fahiş fiyat noktasında da gerilemeler olacaktır. İthal olmayan ürünlerde indirimler maliyet düştüğü için kademeli olarak geri gelecektir. Dövizin daha da düşmesini bekliyorum. Stokçuluk Kanunu'nu devreye soktuk. Şimdi Ticaret Müdürlükleri harekete geçecektir ve zaten devam ettikleri denetimlerinde bu kez indirim etiketlerini de takip edeceklerdir. Fırsatçıya fırsat vermeyeceğiz. Vatandaşlarımız rahat olsun, onları düşünen bir yönetim var. Asgari ücrette, memur ve emekliye zam oranlarında yapılan artışlarla piyasa rahatlayacaktır. Döviz kurundaki düşüş her yönüyle ekonomiye yansıyacaktır."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da ilçelerde kar mesaisi başladı! Kent merkezinde de yağış var

Samsun'da ilçelerde kar mesaisi başladı! Kent merkezinde de yağış var