27 Ekim 2021 Çarşamba

SAMSUN MİLLETVEKİLİ FUAT KÖKTAŞ VETERİNER HEKİMLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ

Samsun milletvekili Fuat Köktaş Veteriner Hekimlerin sorunlarını dinledi

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 'Sorunlarımız var' diyen veteriner hekimleri dinledi. Milletvekili Köktaş, veteriner hekimlere, "Devletimizin ve milletimizin tüm imkanları yine devletimiz ve milletimiz için kullanılıyor" dedi.

24 Eylül 2021 Cuma 19:43 SİYASET

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Samsun ve Sinop Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Habip Muruz ve beraberindeki heyet ile görüştü.


Samsun ve Sinop Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Habip Muruz ve beraberindeki heyet, veteriner hekimlerin sorunlarına yönelik çözüm noktaları konusunda görüşmek için Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ile bir araya geldi.  

Görüşmeler hakkında değerlendirme yapan Başkan Muruz, meslektaşlarının sorunlarına yasal düzeyde çözüm getirecek kurumun Türkiye Büyük Millet Meclisi olduğunu, bu nedenle hükümet yetkilileri ile görüşerek çözüm talep ettiklerini belirtti. 

AK Parti Milletvekili Fuat Köktaş ile yaptıkları görüşmede ise veteriner hekimlerin karşılaştığı sorunları dile getirdiklerini kaydeden Başkan Muruz "Veteriner hekimlerin fiili hizmet zam mı, istihdam sorunları, sağlık hizmetleri sınıflandırılması, yeni veteriner fakültelerinin açılmaması, bakanlığın ilaç takip sisteminin oluşturduğu mağduriyetler ve veteriner uzmanlık sınavı gibi öncelikli konularda görüşlerimizi sayın vekilimize aktararak destek istedik" dedi.
 
Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam ve Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar'ın da katıldığı toplantıda konuşan Milletvekili Fuat Köktaş ise şunları dile getirdi.
"Devletimizin ve milletimizin tüm imkanları yine devletimiz ve milletimiz için kullanılıyor. Önemli olan bunu yerinde ve zamanında kullanmak. Eksiklikler olabilir, bu eksiklikleri yine sizlerle, milletimizin desteği ile birlikte aşacağız. Veteriner hekimler halk sağlığı, hayvan sağlığı, çevre sağlığı ve gıda güvenliği alanında tüm sağlık çalışanları gibi öz veriyle çalışmaktalar. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Sizlerin bize ilettiği sorunların çözümü ve taleplerin yerine getirilmesi konusunda gerekli çabayı göstererek ilgili kurumlarla gerekli görüşmeleri yapacağım.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, AK Parti iktidarları döneminde tarım ve hayvancılık sektöründe önemli işler yapılarak altyapı güçlendirildi. Yatırımlar ve destekler ile çiftçimizin ve üreticimizin her zaman yanında olduk, olmaya da devam ediyoruz"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yusuf Ziya Yılmaz, istişare toplantısında konuştu! Her zaman Samsun kazansın

Yusuf Ziya Yılmaz, istişare toplantısında konuştu! Her zaman Samsun kazansın