18 Ocak 2021 Pazartesi

SAMSUN MİLLETVEKİLİ FUAT KÖKTAŞ'TAN 15 TEMMUZ'UN 3'ÜNCÜ YILI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Samsun milletvekili Fuat Köktaş'tan 15 Temmuz'un 3'üncü yılı ile ilgili açıklama

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş,15 Temmuz hain darbe girişiminin 3'üncü yıl dönümü ile ilgili yayınladığı mesajında, "Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrılarıyla meydanlara inen; tankların, tüfeklerin üzerine korkusuzca yürüyen aziz milletimiz tarafından bertaraf edilmiş, karanlık gecemiz aydınlık sabaha çevrilmiştir." dedi.

15 Temmuz 2019 Pazartesi 13:01 SİYASET

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) hain mensupları tarafından 15 Temmuz 2016 gecesi yapılan ve başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişiminin 3. yılı ve "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 


AK Parti Samsun Milletvekili Köktaş, yayınladığı 15 Temmuz mesajında, "Aziz milletin ve kahraman güvenlik güçlerinin hain darbe girişimi karşısında gösterdiği onurlu duruşun, hainlerin yenilgiye uğratılmasının ve demokrasi zaferinin üçüncü yıl dönümü sebebiyle yayımladığı mesajında şu sözlere yer verdi: "Kendi menfaatleri uğruna ülkemizin birlik ve beraberliğini,  aziz milletimizin devletini, bayrağını, demokrasini, özgürlüklerini adeta elinden almak üzere geleceğine kast eden hain FETÖ terör örgütünün asker kılığındaki teröristlerin darbe girişiminin üzerinden üç yıl geçmesine rağmen bizim o kararlık geceye dair acılarımız hala sıcaklığını koruyor. Şehitlerimiz ve binlerce gazi verdiğimiz o gecenin acısını, tahribatını hala yüreğimizde hissediyoruz. 

Binlerce yıllık kadim Türk tarihinin en alçak darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesinde, ülkemizin anayasal düzenle teminat altına alınmış demokratik kazanımlarını, milli birlik, beraberlik ve bağımsızlığımızı ortadan kaldırmayı hedefleyen menfur silahlı darbe teşebbüsü, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrılarıyla meydanlara inen; tankların, tüfeklerin üzerine korkusuzca yürüyen aziz milletimiz tarafından bertaraf edilmiş, karanlık gecemiz aydınlık sabaha çevrilmiştir.15 Temmuz gecesi öncelikli hedeflerden anlaşılmaktadır ki, hedef sadece millettir ve onun iradesidir. Aziz milletimiz,  istiklâline ve mevcudiyetine yönelik saldırıların belki de en alçakça olanına 15 Temmuz 2016 gecesi maruz kalmış; binlerce yıldır olduğu gibi cesareti, feraseti, birlik ve beraberliğiyle, sabaha kadar okunan salalar, getirilen tekbirler, dünyanın dört bir tarafından milletimizin selameti için el açıp yalvaran mümin kardeşlerimizin dualarıyla bu girişim akamete uğratılmıştır.

15 Temmuz darbe girişimi, milletin darbe heveslilerine verdiği bir büyük ders olarak, bu milletin şanlı tarihindeki yerini alacak ve hiçbir zaman hatırımızdan çıkmayacaktır. Bu anlamda 15 Temmuz'un unutulmasına, unutturulmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz. 

15 Temmuz gecesi nasıl,  gelecek nesillerin rahat uyuması, istiklalimiz, istikbalimiz için Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda milletimizle birlikte demokrasi nöbetleri tuttuysak yine aynı inanç ve ruh ile o gece nöbette olacağız.  Ellerini ovuşturarak Türkiye’nin sıkıntıya düşmesini, diz çökmesini, pes etmesini bekleyenleri bugüne kadar sevindirmedik, yarın da sevindirmeyeceğiz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Rabbim bu milleti, bu ülkeyi ilelebet korusun, muhafaza etsin. 

Bizler daha güçlü Türkiye hedefi doğrultusunda emin adımlarla ilerlerken; demokrasi zaferinin yıl dönümünde o gece sokağa çıkmış, meydanlara inmiş bu ihanet çetesine karşı durmuş bütün vatandaşlarımıza, bu kahramanlık destanına ortak oldukları ve ülkelerine sahip çıktıkları için teşekkür ediyor, hainlere karşı gözünü kırpmadan vatanı ve milleti için canını veren tüm aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, gazilerimize de minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Allah milletimize ve devletimize bir daha böyle acılar göstermesin. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi daim eylesin."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Metin KARA

16 Temmuz 2019 Salı 13:26

İlkadım ve Atakum gitti Samsunun yarısı eder. Kimin yüzünden?

jesus

16 Temmuz 2019 Salı 11:02

senden kurtulamadı bu samsun.

Bir dost

16 Temmuz 2019 Salı 08:27

Eğer Türkiye'de fetöcü arıyorsanız hiç zahmet etmeyin ben buradayım gelin beni bulun diyen kişi kimin avukatıdır acaba. 15 temmuz oldu bedel ödedik herşey bitti mi hafızalar silindi mi? Hayır silinmedi. Ak partinin oyu yerlerde sürünüyor yazık.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Osman Kaymak 15 Temmuz tiyatro diyenlere karşı halkı meydana davet etti

Samsun Valisi Osman Kaymak 15 Temmuz tiyatro diyenlere karşı halkı meydana davet etti