02 Aralık 2021 Perşembe

SAMSUN MİLLETVEKİLİ FUAT KÖKTAŞ'TAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI AÇIKLAMASI

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'tan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı açıklaması

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı açıklamasında, "Türk milleti, memleketi işgal altından kurtarmak için üstün fedakarlık, kahramanlık ve azimle mücadele etmiştir. Bu mücadele 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyetin ilan edilmesiyle taçlanmıştır" dedi.

29 Ekim 2021 Cuma 13:07 SİYASET

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 98. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.


AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Cumhuriyet Bayramının 98'inci yıl dönümü nedeni ile yayımladığı mesajında şu sözlere yer verdi: "Vatanın istiklalini ve istikbalini daima canından aziz bilen büyük Türk milleti, memleketi işgal altından kurtarmak için üstün fedakârlık, kahramanlık ve azimle mücadele etmiştir. Bu mücadele 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyetin ilan edilmesiyle taçlanmıştır. Büyük bir değişim ve ilerlemenin öncüsü olan Cumhuriyet, egemenliğin sadece millete dayalı hale getirilmesinin en büyük teminatı ve güvencesi olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti de 98 yıldır aynı ruh ile muhafaza edilerek bugünlere ulaşmıştır. Çanakkale'yi geçilmez kılan, Sarıkamış'ta geri dönmeyi düşünmeyen ruh, bugün de varlığına karşı yöneltilen tehditlere karşı aynı duygu ve düşünce ile hala diridir. Binlerce yıllık devlet geleneğinin mirası ve milletimizin hür iradesi üzerinde yükselen, emekle, özveriyle doğan Türkiye Cumhuriyeti, son 20 yılda sağlıktan eğitime, tarımdan sanayiye her alanda devrim niteliğinde atılan adımlarla bölgesinde önemli bir güç, dünyada söz sahibi haline gelmiştir. Bizler, her zaman olduğu gibi birlik ve beraberlik içinde; Ülkemize, ekonomimize ve istikrarımıza yönelik saldırılara boyun eğmeden, daha güçlü Türkiye için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde emin adımlarla yürümeye devam edecek, gayretli çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu vesileyle, ülkemiz sınırları içinde ve dışında, bulunduğumuz coğrafyanın huzuru, güveni ve istikrarı için hain terör örgütleriyle kahramanca mücadele eden güvenlik güçlerimize ve şanlı ordumuza üstün muvaffakiyetler diliyorum.  Bu duygu ve düşüncelerle; birlik ve beraberliğimizin yapı taşı Cumhuriyetimizin, 98. kuruluş yıl dönümünü en kalbi duygularımla kutluyor; başta Cumhuriyetimizin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi, gazilerimizi, vatanın bölünmez bütünlüğünü, milletin huzur ve güvenliğini sağlayan ve bu kutsal amaç için toprağa düşmüş tüm kahramanlarımızı minnet ve rahmetle yâd ediyorum. "Büyük ve Güçlü Türkiye" yolunda gece gündüz çalışan aziz milletimizin ve hemşerilerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'den Cumhuriyet Bayramı açıklaması

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'den Cumhuriyet Bayramı açıklaması