24 Temmuz 2019 Çarşamba

SAMSUN MİLLETVEKİLİ YUSUF ZİYA YILMAZ, BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINDA ARANACAK KRİTERLERİ AÇIKLADI

Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, belediye başkan adaylarında aranacak kriterleri açıkladı

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Karadeniz Bölge Sorumlusu Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Giresun'da gerçekleştirdiği toplantıda yerel seçimde belediye başkan aday adaylarında hangi kriterleri önemsediklerini açıkladı.

10 Eylül 2018 Pazartesi 16:04 SİYASET

AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Genel Merkezi tarafından Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve  Karadeniz Bölge Sorumlusu olarak görevlendirilmesinin ardından yerel seçimlerle ilgili ilk çalışmasına Giresun'dan başladı.


Yusuf Ziya Yılmaz, Giresun'da gerçekleştirdiği toplantıda yerel seçimde belediye başkan adaylarında aranacak kriterleri de açıkladı. AK Parti Samsun Milletvekili ve 12 ilden sorumlu olan Yusuf Ziya Yılmaz, Giresun'da insanların gönlüne giren adayları önemsediklerini söyledi.

AK Parti Giresun İl Başkanlığı binasında AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın, AK Parti Giresun İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu'yla birlikte belediye, parti ilçe, kadın, gençlik kolları başkanları, teşkilat üyeleriyle toplantı yapan Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, günün çok çalışma, fedakarlık, halka hizmet, mücadele, el ele verme günü olduğunu söyledi.

GELECEĞİMİZ İÇİN DAHA FAZLASINI YAPACAĞIZ
AK Parti'de yerel seçim çalışmalarına tam anlamıyla başlandığını hatırlatan Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, "Biz halkın içinden doğmuş, halkın bir parçası olan partiyiz. Aslında AK Parti'yi halk kendi kurdu. Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve dava arkadaşları halkın sesi oldu. 16 yıldır her seçimden zaferle çıkan bir parti olarak üzerimizdeki büyük vebalin, sorumluluğun bilinciyle hareket ederek bu günlere kadar geldik. Birçok kirli oyun halkımızın duası, desteği sağlam bir irade ile bertaraf edildi. Bizim bir an bile oturup dinlenme lüksümüz yok. Teşkilatlar olarak çok çalışmamız, kapı kapı dolaşmamız, partimizi hedeflerimizi daha iyi anlatmamız gerekli. Biliyorum ki, teşkilatlarımız büyük bir özveri ile çalışıyor, üzerlerine düşeni yerine getirmeye çalışıyor. Ama öyle bir dönemden geçiyoruz ki, bu zamana kadar yaptıklarımızın daha fazlasını ülkemizin, halkımızın geleceği için yapmalıyız." diye konuştu.

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ ÖN PLANDA
Yerel seçim çalışmaları kapsamında sorumlu olduğu 12 ilden, ilk olarak Giresun'dan başlattıklarını  hatırlatan Yusuf Ziya Yılmaz, açıklamalarını şöyle sürdürdü;  "Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, yerel yönetimler başkanımızın, genel merkezimizin çizdiği yol haritası kapsamında bu süreci hayırlısıyla tamamlayacağız.  Çok ciddi bir çalışma başlatıldı. Tüm illerin detaylı bir şekilde fotoğrafı çekildi, artılar eksiler her şey ortaya konuldu. Bizim öz eleştiri yapan bir parti olduğumuz da unutulmamalı. Yerel yönetimler halkın aynası gibidir, ne yansıtılırsa o görünür. Bu süreçte tüm şehirlerimiz çok iyi analiz edilerek, öncelikle halkımızın ne dediğine bakıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın işaret ettiği önemli bir konu ise 'Gönül Belediyeciliği'. Şuan ki, önceliğimiz bu. Gönüllere hitap etmeyen hiç bir çalışma başarı getirmez. AK Parti'nin birinci hedefi gönüldür. Halkın gönlüne girmeden olmaz. Belediye başkan adaylarımızın da gönül insanı her yönüyle ak adaylar olması birinci hedeftir. Halkımız bize inanıyorsa onların istediği profilde adaylar karşılarında olacaktır. Karar mercilerinin, genel merkezimizin bu konularda ne kadar hassas olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz." 

Teşkilatların yerel seçimlere çoktan hazır olduğunu vurgulayan Yılmaz, disiplin, dava, sorumluluk gibi unsurların birleşmesinin AK Parti'nin başarısını daha da artırdığını da sözlerine ekledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Havza Belediye Başkanı İkiz'den kira ve su borcunu ödemeyen kaplıca işletmecisine tepki

Havza Belediye Başkanı İkiz'den kira ve su borcunu ödemeyen kaplıca işletmecisine tepki