23 Nisan 2019 Salı

SAMSUN MİLLETVEKİLİ YUSUF ZİYA YILMAZ: SAMSUN İÇİN İKTİSADİ KALKINMA ŞART

Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz: Samsun için iktisadi kalkınma şart

AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun'un en iyi noktaya gelebilmesi için iktisadi kalkınmaya ihtiyaç olduğunu açıklayarak, "Kesinlikle bizim iktisadi kalkınmaya ihtiyacımız var. Kişi başına geliri arttırmamız gerekiyor." dedi.

30 Temmuz 2018 Pazartesi 14:35 SİYASET

AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz , Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleşen toplantıda bir araya geldiği iş adamlarına kent kalkınması için iktisadi kalkınmaya ihtiyaç olduğunu söyledi.


Samsun Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleşen toplantıda Samsun'un sorunları ile ilgili yapılması gerekenlere, Samsun'un geleceğe hazırlanması için nelerin yapılması gerektiği gibi konular üzerine açıklamalarda bulunan AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, kentin Türkiye'de önde gelen iller arasında olduğuna vurgu yaptı.

BİRİNCİ HEDEF İKTİSADİ KALKINMA

Samsun'un iyi derecede merkezi ve yerel yönetimde hizmet kalitesine ulaştığını kaydeden Yusuf Ziya Yılmaz, gelecek planlamasının çok iyi yapılması, el birliği içerisinde ortak akılla hareket edilmesi gerektiğini, kentte çok iyi bir büyüme yakalandığını kaydetti. 19 yıldır sürdürdüğü Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevinde Samsun'un en iyi noktaya gelmesi için çaba sarf ettiklerine vurgu yapan Yusuf Ziya Yılmaz, açıklamasını şöyle sürdürdü.
"Üretemiyorsak kazanamıyoruz demektir. Sanayi üretimimizi mutlaka yükseltmemiz gerekli. Bunun için çaba harcıyoruz. İktisadi kalkınmamızın neler olduğunun, neler yapmamız gerektiğini belirlememiz gerekir. Bu yönde çalışmalarımız var. Daha yenilerini ortaya koymamız çok önemli. Kesinlikle bizim iktisadi kalkınmaya ihtiyacımız var. Kişi başına geliri arttırmamız gerekiyor. Vatandaşlarımızın gelirini yükseltmesi, sağlaması şart. İhracatı ise arttırmamız gerekli. Geçimini iktisadi kalkınma ile sağlamış kentler statüsüne girmemiz önemli. Bu noktada iş insanlarımıza çok büyük görevler düşüyor. Bunu el birliği ile hepimiz birlikte sağlayacağız. Kentimizde çok güzel bir ahenk ve birliktelik sağlandı. Bu hepimiz için güzel bir ortam güzel bir gelişme."Ticaret Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ise Samsun gelişimi noktasında üzerlerine düşen ne varsa yapmaya hazır olduklarını ifade ederek, Lojistik Köy'e raylı sistem ağının ulaşması, gıda borsasına ek arsa tahsisi ve ayrıca Metal ve Meteoroloji Laboratuvar kurulum sürecindeki çalışmalara destek istedi.

Oda çalışmalarından dolayı TSO heyetini kutlayan Milletvekili Yılmaz, sürecin takipçisi olacağını ve konuyla yakından ilgileneceğini ifade etti. 

Toplantıya Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır, TSO Meclis Başkanı Halit Akyüz, AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır’da katıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

vatandaş

01 Ağustos 2018 Çarşamba 13:06

Kalkındı hemde çok Atakum sahili esnafı sayende heryerlere sahiplendi bina altındaki iki barotoparkalrımıza bahçelerimize bile kanun kazandık 2011 de yıkım ama duruyo 2016 da iki belediye zabıtalarının yanında öteki bahçeyi betonlayıp işgal ettiler Hergece çalgılar sazlar içip naralar atanlar açıkda 80-90 m2 olan barlar 450 şer m2 oldu her biri Denizevler 214 sok atakum

cevdet

31 Temmuz 2018 Salı 12:01

ŞİMDİ SAYIN BAŞKANA SORUYORUM 20 YILLIK BELEDİYE BAŞKANLIĞINDA DIŞARIDAN HANGİ YATIRIMCIYI ŞEHRE ÇEKTİ SİYASETE YENİ GİRMİŞ GİBİ DAVRANMAYIN OLAN YATIRIMCILAR KAÇTI BU ŞEHİRDEN BORSAN ÖRNEĞİN NEREDE OSB ANKARA YOLUNA KAMULAŞTIRARAK GÜLSAN SANYİYİ BİLE TAŞIMAYI BEÇEREMEDİNİZ

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 3 kamu hastanesinde jandarmalar görev yapmaya başladı

Samsun'da 3 kamu hastanesinde jandarmalar görev yapmaya başladı