17 Haziran 2021 Perşembe

SAMSUN SASKİ'NİN AVUKATLIK İŞİNİ AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI ALDI

Samsun SASKİ'nin avukatlık işini AK Parti Gençlik Kolları başkanı aldı

Samsun AK Parti'de teşkilat yönetimlerinde bulunan avukatların kamu kurumlarının icra işlerini alma peşinde koşması tepkileri çekerken SASKİ'nin avukatlık işini de AK Partili Gençlik Kolları Başkanının aldığı gündeme geldi.

18 Aralık 2019 Çarşamba 16:42 SİYASET

Samsun'da AK Partililerin, il ve ilçe yönetimlerinde görev yapan avukatların parti gücünü kendi menfaatleri için kullanmalarına ve kamu kurumlarının icra takip işlerini almalarına tepkileri sürüyor.


İl ve İlçe yönetimlerinde görev yapan avukatların, partideki nüfuslarını kullanarak bazı kurumların Ankara'da bulunan merkezleri ile bağlantı kurarak icra takip işlerini aldıkları iddiaları gündeme gelmişti. PTT, Turkcell, Vadofone, Telekom gibi kurumların icra takip işlerini kovalayan ve bir çok kurumun icra takibi ile ilgili işlerini alan partili avukat yöneticilerin parti üzerinden onca kazanç sağlamalarına rağmen il başkanlığının piyasa borcunu halen ödeyememesi ise şaşkınlık yaratıyor. 

Hatırlanacağı üzeren AK Parti Samsun İl Başkanlığının piyasa borcu, Samsun Büyükşehir Belediyesine ödettirilmek istenmiş ancak bu talep olumsuz karşılanmıştı. Parti sayesinde çeşitli kurumların icra takip işlerini alan avukat yöneticilerin bulunmasına rağmen, İl Başkanlığının 31 Mart seçimlerinden bu yana piyasaya olan borçlarını ödemekte güçlük çekmesi ise şaşırtıyor. Son olarak Samsun AK Parti'de Gençlik Kolları Başkanının da SASKİ'nin avukatlık işlerini aldığı iddia edildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesinin avukatlık işleri ile ilgili ise partide yönetim kadrosunda bulunan avukatlar arasında gizli bir rekabet olduğu ve belediyenin avukatlık işlerini almak için avukat yöneticilerin bir biri ile yarıştığı iddia ediliyor. Bakalım Samsun Büyükşehir'in avukatlık işlerini hangi partili avukat alacak.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Mustafa Demir Samsun'un geleceğinin parlak olduğunu açıkladı

Mustafa Demir Samsun'un geleceğinin parlak olduğunu açıkladı