17 Mayıs 2021 Pazartesi

SAMSUN VALİLİĞİ CHP'NİN 30 AĞUSTOS FENER ALAYINA İZİN VERMEDİ

Samsun Valiliği CHP'nin 30 Ağustos Fener Alayına izin vermedi

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, 30 Ağustos için yapmak istedikleri Fener Alayına Valiliğin pandemi nedeniyle izin vermemesine tepki gösterirken, CHP Samsun eski İl Başkanı Tufan Akcagöz ise "İzin almaya gerek yok" dedi.

29 Ağustos 2020 Cumartesi 14:19 SİYASET

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, 30 Ağustos Zafer Bayramında Fener Alayı yapmak için izin talebi için başvurdukları Valiliğin, bu isteklerini pandemi nedeniyle geri çevirdiğini açıkladı.


CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, 30 Ağustos Zafer Bayramında Fener Alayı düzenlemek istediklerini bunun için Samsun Valiliğine izin için başvurduklarını ancak Valiliğin pandemi kurallarını gerekçe göstererek Fener Alayına izin vermemesine tepki gösterdi.

"Malazgirt Zaferi kutlamalarında bu ülkede pandemi yok muydu? Bu milletin bayramları sadece AKP zihniyetinin belirlediği bayramlar mıdır?" diyerek Valiliğin Fener Alayına izin vermemesini eleştiren CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, "Buradan Samsun kamuoyuna milli bayramlarımızı bilerek ve isteyerek unutturmak isteyen zihniyete sesleniyoruz. Malazgirt Zaferi de, 30 Ağustos da, 19 Mayıs, 23 Nisan da, 29 Ekim de hepimizindir. Buradan esefle kınayarak izliyoruz ki 30 Ağustos'u engelleyenler keşke ülkeyi Yunanlılar işgal etseydi diyen Fesli Kadir'i ziyaret eden zihniyettir. 30 Ağustos'u engelleyenler daha iki gün önce Ağustos ayında yapılan savaşları TRT'de yayınlarken 30 AĞustos Milli Zaferimizi yok sayan zihniyettir. 30 Ağustos'u engelleyenler Kızıl Elma belgeseli çekip, Mustafa Kemal'ı yok sayan zihniyettir. Bu Atatürk düşmanı zihniyet bir gün gider, ülkemiz aydınlık yarınlara elbet bir gün ulaşır ama bu ülkenin Atatürkçü evlatları bu yapılanları asla unutmaz" dedi.

CHP Samsun İl Başkanı Türkel, Fener Alayına izin verilmemesi nedeniyle vatandaşları 30 Ağustos Zafer Bayramında evlerinde ve sokaklarda ellerinde Türk Bayrakları ile gezmeye davet etti.

ESKİ İL BAŞKANI İZİNE GEREK YOK DEDİ
Öte yandan CHP Samsun eski İl Başkanı Av. Tufan Akcagöz'de yaptığı açıklamada CHP'nin bir dernek değil, siyasi bir parti olduğuna dikkati çekerek, Fener Alayı için izin alınmasına gerek olmadığını savundu.

CHP'nin Samsun eski İl Başkanlarından olan Avukat Tufan Akcagöz, açıklamasında "Cumhuriyet Halk Partisi, siyasi bir organizasyondur ve izin almaz, 'Ben şurada şu etkinliği yapacağım, gelin güvenlik önlemini alın kabilinden' bilgi verir. Dernek başka, siyasi partiler başkadır. Her adımında izin talep eden, derneklerdir." dedi.

Tufan Akcagöz, CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel'e seslenerek, şunları dile getirdi.
"Sen eğer izin istersen, böyle bir süreçte izin beklemek, lütuf beklemek anlamına gelir ki; siyasi iktidarın uzantılarından lütuf beklemek safdilliktir.  İkincisi, gümbür gümbür Malazgirt kutlamaları yapılıyor ve bir ay kadar önce malûm, 15 temmuzun yıldönümü nedeniyle toplu anma programları icra ediliyorken Covid-19 yok muydu?  Demek ki mesele covid-19 filan değil!  O halde yapılacak olan şudur. Cumhuriyet Halk Partisi'nin iki Milletvekili var. Onlara büyük görev düşüyor. Samsun İl örgütü, belirlenen güzergahta yürüyüş yapacağını ve pandemi kurallarına bağlı kalınacağını tabanına duyurur ve Milletvekilerinin katılımıyla 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlanır.  Şayet böyle bir süreçte inisiyatif alınmazsa, siyaset yapmanın amacı da ortadan kalkıyor.  Çünkü başka bir gün, senin parti binana gitmeni de aynı gerekçe ile yasaklayabilir, yine aynı düşünceyle vatandaşla buluşman da engellenebilir. Kaldı ki, İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi tamamen hukuka aykırı, bunun da bilinmesini isterim. "
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

KARA

30 Ağustos 2020 Pazar 19:07

Ya millet evlerde karantinada millet yogun bakimda bu lanet olasi vurus ile can derdin de siz mesale derdinde naspsin millet gelip kalabalik icinde fener alayina kapilip negayif iken pozitif vakayami donussun siz karantinada 14 gun kalmak sevdigin cocuna esine annene babana dokunamamak ne demek farkindamisiniz hala dusmussunuz fener alayi derdine ne kadarda halki dusunun daha cok 30 agustoslar gorurbo fenerleri yakariz ama durum ortada birakin bu isleri can onemli can birakin bos laflari

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Metin Sinecek'ten doğalgaz rezervi açıklaması! Yeni müjdeler bekliyoruz

Metin Sinecek'ten doğalgaz rezervi açıklaması! Yeni müjdeler bekliyoruz