25 Mayıs 2019 Cumartesi

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜNDE TEKERLEKLİ SANDALYEYE BİNDİ

Samsun Valisi Osman Kaymak 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde tekerlekli sandalyeye bindi

Samsun Valisi Osman Kaymak, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile Çiftlik caddesinde tekerlekli sandalyeye binerek burada bulunan mağazalara girmeye çalıştı.

03 Aralık 2018 Pazartesi 19:56 SİYASET

Samsun Valisi Osman Kaymak, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile düzenlenen Engelsiz Samsun Yürüyüşüne tekerlekli sandalyeye binerek katıldı.


Samsun Valisi Osman Kaymak, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen yürüyüşte tekerlekli sandalye kullanarak engellilerin yaşadığı zorluklara dikkati çekti.

Samsun'un İlkadım ilçesi İstiklal Caddesi'nde (Çiftlik caddesi) vatandaşların katılımıyla Engelsiz Samsun Yürüyüşü düzenlendi. Samsun Valisi Osman Kaymak ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Tekin Balcı, gerçekleşen yürüyüşte tekerlekli sandalye kullanarak engellilerin yaşadığı zorlukları anlamaya çalıştı.

Engelsiz Samsun Yürüyüşünde tekerlekli sandalye ile mağazalara girmeye çalışan Samsun Valisi Osman Kaymak, engelli rampası olan mağazalara teşekkür etti. Rampası olmayan mağazaya giremeyen Kaymak, mağaza yetkililerini uyararak engelli rampasının yapılmasını istedi.

Samsun Valisi Osman Kaymak, gazetecilere yaptığı açıklamada, engellilerin yaşadıkları zorlukları görmeye çalıştıklarını söyledi.

"Çok zor bir durum, empati yapmaya çalışıyoruz" diyen Osman Kaymak şunları kaydetti:

"Şu anda bile tekerlekli sandalyeyi yürütemiyorum, engellilerin halinden anlamamız lazım. Bu anlamda kamu kurumları, özel sektör yani herkesin üzerine düşen görevi yapması lazım. Engelli vatandaşlarımızın önündeki engelleri kaldırmamız halinde hayat onlar için çok daha güzel olacaktır. Aksi taktirde hep söylüyoruz hepimizin bir gün engelli olma riski var. Onlara karşı sorumluluğumuzu yerine getirmek için mutlaka anlayışlı olmamız lazım. Gönlümüzdeki engelleri kaldırmamız lazım. Allah engelli kardeşlerimize yardım etsin, gerçekten çok zor."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da boşanmak üzere olduğu eşini 25 kez bıçaklayıp öldüren o cani koca tutuklandı

Samsun'da boşanmak üzere olduğu eşini 25 kez bıçaklayıp öldüren o cani koca tutuklandı