23 Nisan 2019 Salı

SAMSUN'A GELEN BAKAN KURUM, KIZILIRMAK DELTASI KUŞ CENNETİNİ İNCELEDİ

Samsun'a gelen Bakan Kurum, Kızılırmak Deltası Kuş Cennetini inceledi

Samsun'a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, incelediği Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nin UNESCO Dünya Mirası listesine girmesi yönünde hedeflerinin olduğunu açıkladı.

11 Ağustos 2018 Cumartesi 20:36 SİYASET

Samsun'a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı 100 günlük icraat programında bulunan Kızılırmak Deltası Kuş Cennetine giderek burada incelemelerde bulundu.


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Samsun'a yaptığı ziyarette UNESCO geçiçi Dünya Mirası Listesinde bulunan Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde incelemelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde açıkladığı 100 günlük icraat programında da yer alan Kızılırmak Deltası Kuş Cennetine giden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a Samsun Valisi Osman Kaymak ile birlikte AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekilleri Yusuf Ziya Yılmaz, Orhan Kırcalı ile Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin ve AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman'da eşlik etti.

Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kızılırmak Deltasına yaptığı ziyaret ve incelemede, "Kızılırmak Deltasının UNESCO Dünya Mirası olması yolunda çalışmalarımız var. İnşalah bu deltayı UNESCO Dünya Miras Listesine sokarak da tüm dünyada başarılı, gerçekten görmeye değer bir tarihi mirası, doğal dokuyu inşallah UNESCO Dünya Mirası Listesine eklemek üzere çalışacağız" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Kavak ilçesi Tekke rampasında trafik kazası! 1 kişi öldü, 1 kişi ağır yaralandı

Samsun'un Kavak ilçesi Tekke rampasında trafik kazası! 1 kişi öldü, 1 kişi ağır yaralandı