01 Aralık 2020 Salı

SAMSUN'A GELEN KARADENİZ'DEKİ CHP'Lİ BAŞKANLARDAN KILIÇDAROĞLU'NA DESTEK

Samsun'a gelen Karadeniz'deki CHP'li başkanlardan Kılıçdaroğlu'na destek

Karadeniz'de bulunan CHP'li 13 belediye başkanı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Samsun'dan destek açıklaması yaptı, "Mafya bozuntuları bize boyun eğdiremez" dedi.

19 Kasım 2020 Perşembe 12:52 SİYASET

Samsun'a gelen Karadeniz'deki CHP'li belediye başkanları, Çakıcı'nın açıklamaları nedeni ile Kemal Kılıçdaroğlu'na destek açıklamasında bulundu.


Karadeniz'de bulunan CHP'li 13 belediye başkanı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Samsun'dan destek açıklaması yaptı, "Mafya bozuntuları bize boyun eğdiremez" dedi.

Alattin Çakıcı'nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik yaptığı tehdit gibi açıklamaları sonrası Samsun'da toplanan CHP'li 12 belediye başkanından Kılıçdaroğlu'na destek açıklaması geldi.

Samsun'un CHP'li Atakum Belediyesinde bir araya gelen Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Ş. Çervatoğlu, Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Mecitözü Belediye Başkanı Veli Aylar, Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı ve Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, Kemal Kılıçdaroğlu'nu tehdit eden Alattin Çakıcı'ya tepki gösterdi.KILIÇDAROĞLU ÖLÜMLE TEHDİT EDİLDİ
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin ev sahipliğinde gerçekleşen açıklamada CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, "Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen ve iktidar ortağının çabalarıyla yeniden sokaklara dönen karanlık bir isim, milyonlarca yurttaşı temsil eden Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu ölümle tehdit etti. Maalesef ülkemizde varlığı tartışma konusu olan adalet kavramı ile can çekişen hukuk sisteminin tam anlamıyla yerle bir edildiği günlerden geçiyoruz. Yıllar boyu devlet-mafya ilişkisini bitirdiği iddiasıyla propaganda yapan iktidarın, varlığını koruyabilmek için yeraltı dünyasına sarıldığını üzülerek görüyoruz. Kemal Kılıçdaroğlu'na yöneltilen tehdit ve hakaretleri kabul edilemez buluyor ve en sert şekilde kınıyoruz. Karadeniz’i temsil ettiği iddiasıyla yeraltından siyasete müdahale etmeye yeltenen karanlık ellerin şunu bilmesi gerekiyor. Karadeniz biziz, çünkü biz halkız. Genel Başkanımızın sonuna dek arkasındayız dedi.MAFYA BOZUNTULARI BİZE BOYUN EĞDİREMEZ
Basın açıklamasına katılan Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Ş. Çervatoğlu'da
"Bilsinler ki, kendilerini mafya ve mafya bozuntusu olarak görenler asla ve asla bize boyun eğdiremez, çünkü biz halkız" diye konuştu.

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'de Kılıçdaroğlu'na destek açıklamasında
"Ne icralar, ne mesleği belli siyasetçi tipleri ne de bu tip tehditlere asla boyun eğmeyiz" derken, basın açıklamasına katılamayan Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, Araç Belediye Başkanı Satılmış Karakaya, Ayancık Belediye Başkanı Hayrettin Kaya, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Cide Belediye Başkanı Mehmet Eşref Mutlu, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz, Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol, Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kıbrıscık Belediye Başkanı Başkanı Emin Tekemen, Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar ve Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır da açıklamaya destek veren isimler arasında yer aldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'den alacaklılara mesaj

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'den alacaklılara mesaj