12 Aralık 2019 Perşembe

SAMSUN'A GELEN MUHARREM İNCE'DEN 'HEPSİ BU MEMLEKETİN EVLADI' AÇIKLAMASI

Samsun'a gelen Muharrem İnce'den 'Hepsi bu memleketin evladı' açıklaması

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde konuşan Muharrem İnce, AK Partililer de bu memleketin evladı, Cumhuriyet Halk Partililer de bu ülkenin evladı. İYİ Partililer de MHP'liler de HDP'liler de DSP'liler de Saadetliler de hepsi bu memleketin evladı" dedi.

17 Şubat 2019 Pazar 18:44 SİYASET

Muharrem İnce, Samsun'a gelerek CHP'nin Tekkeköy Belediye Başkan adayı Tansu Çıkış'ın tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada yerel seçimde kim seçilirse seçilsin ülkede beka sorunu yaşanmayacağını söyledi.


Muharrem İnce, Samsun'da  yaptığı konuşmada, Türkiye'nin 31 Mart'ta seçimlere gideceğini ve belediye başkanlarının seçileceğini hatırlatarak, "
Koalisyonlar bitecek dediler, koalisyonun alası var şimdi. Seçimden önce koalisyon var şimdi. 70'li yıllarda kuyruk bitecek dediler kuyruğun alası var şimdi hemde domates, patetes kuyruğu. Bu seçeceğimiz belediye başkanları. Neden beka sorunu olsun ki.  Bu bir beko sorunu değildir, belediyecilik sorunudur. Ama Trump, Türkiye ekonomisini tehdit ettiğinde, Ey Trump diyememek sadece üzüldüm demek bir beka sorunudur. Türk askerinin başına çuval geçirildiğinde, ABD'ye nota verecek misin denildiğinde meydan okuyamamak bir beka sorunudur. Ergenekon, balyoz diyerek Türk ordusunu çökertmek bir beka sorunudur. Senin derdin millete ucuz domates yedirmek değil, seçim öncesi göz boyamak. Üretim ekonomisine geç dedim, köylüyü çiftçiyi destekle dedim. Ama sen geldin bana, bana bak Muharrem dedin. Bende sana Tekkeköy meydanından sesleniyorum. Bana bak Recep.  Çiftçiyi destekle, fındıkçıyı destekle. Bu milleti kandırma. Meydanlarda beka beka diye konuşma. Ne bekası belediye seçimi yapıyoruz. Sana karşı olunca hain mi oluyorlar. Neyi seçeceğiz biz? Bizim çöpümüzü kim toplayacak, imar planını kim yapacak, parklara kim bakacak, yoksullara kim yardım edecek? AK Partililer de bu memleketin evladı, Cumhuriyet Halk Partililer de bu ülkenin evladı. İYİ Partililer de MHP'liler de HDP'liler de DSP'liler de Saadetliler de hepsi bu memleketin evladı." diye konuştu.

Kim seçilirse ülkede ezanın susmayacağını, bayrağın inmeyeceğini, bağımsızlığa bir zeval gelmeyeceğini ve beka sorunu yaşanmayacağını ifade eden Muharrem İnce, "Bu, bir belediyecilik yarışı." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Cumhur İttifakı adayı Erdoğan Tok'a Kışla mahallesinde miting gibi karşılama

Samsun'da Cumhur İttifakı adayı Erdoğan Tok'a Kışla mahallesinde miting gibi karşılama