25 Mayıs 2019 Cumartesi

SAMSUN'DA 3 DÖNEM KURALINA TAKILAN AK PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANLARI KALACAK MI GİDECEK Mİ

Samsun'da 3 dönem kuralına takılan AK Partili belediye başkanları kalacak mı gidecek mi

Samsun'da 3 dönem kuralına takılan AK Parti'li Canik,Çarşamba ve Havza Belediye Başkanları kalacak mı gidecek mi. AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, Samsun'da 3 dönem kuralına takılan belediye başkanları ile ilgili açıklama yaptı.

13 Kasım 2018 Salı 18:00 SİYASET

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, Mart 2019 yerel seçimi öncesi merak edilen 3 dönem kuralına Samsun'da 3 belediye başkanının takıldığını açıkladı.


AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, 3 dönem kuralına takılan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar ve Havza Belediye Başkanı Murat İkiz'in akibetinin ne olacağı ile ilgili açıklama yaptı.

Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 dönem belediye başkanlığı yapanların istirahate çekileceğini açıklamıştı. Samsun'da 3 dönem kuralına takılan AK Partili 3 belediye başkanı bulunuyor. AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman ise bugün düzenlediği basın toplantısında yerel seçim çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunurken, basın mensuplarının 3 dönem kuralı ile ilgili sorularını da cevapladı.

AK Parti Samsun İl Başkanlığı binasında düzenlediği toplantıda basın mensuplarının kendisine belediye başkanlığındaki 3 dönem kuralı hakkında yönelttiği soruyu yanıtlayan AK Parti Samsun İl  Başkan Hakan Karaduman, "Bizde 3 dönem Havza, Çarşamba ve Canik ilçelerimiz var. Canik’in bir dönem belde olması 2 dönem ilçe olması, 3 dönem kuralına dahil olur ya da olmaz yorumu genel merkezimize ait. Cumhurbaşkanımız büyük ihtimalle tamamı dedi. Belki az bir istisna orada kullanılabilir. Ama bu Samsun'a denk gelir mi bilemiyoruz" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Ayvacık'ta aday adayı olduğunu camide açıklayan imam gündem oldu

Samsun Ayvacık'ta aday adayı olduğunu camide açıklayan imam gündem oldu