20 Eylül 2020 Pazar

SAMSUN'DA 31 MART YEREL SEÇİMİNİ KAZANAN CEMİL DEVECİ: ATAKUM'DA MARTIN SONU BAHAR OLDU

Samsun'da 31 Mart yerel seçimini kazanan Cemil Deveci: Atakum'da Martın sonu bahar oldu

Samsun'un Atakum ilçesinde 31 Mart yerel seçimlerini 54 bin 76 oy alarak resmi olmayan sonuçlara göre kazanan CHP'li Cemil Deveci, AK Parti Samsun İl Başkanlığının seçim sonuçlarına yapacağını duyurduğu itiraz ile ilgili açıklama yaptı.

01 Nisan 2019 Pazartesi 14:54 SİYASET

Samsun'un Atakum ilçesinde 31 Mart seçim yarışında ipi göğüsleyen taraf olan Millet İttifakının adayı Cemil Deveci, AK Parti'nin Atakum seçim sonuçlarına itiraz edecek olması ile ilgili, "İtiraz edeceklerse etsinler Atakum'da martın sonu bahar oldu" dedi.


Samsun'un Atakum ilçesinde 31 Mart yerel seçimlerine Millet İttifakının CHP adayı olarak giren Cemil Deveci, resmi olmayan sonuçlara göre dün yapılan seçimlerde Cumhur İttifakı Atakum adayı Zihni Şahin'e bin 166 oy fark attı.

Atakum ilçesinde seçimi resmi olmayan sonuçlara göre kazanan taraf olan CHP'li Cemil Deveci, AK Parti Samsun İl Başkanlığının Atakum seçim sonuçlarına itiraz edeceğini duyurması üzerine Samsun Kent Haber'e yaptığı açıklamada, "Atakum'da martın sonu bahar oldu. İtiraz edeceklerse etsinler. Bütün sandıkları inceledik sonucu değiştirecek hiç bir sorun yok. Atakum seçimlerinde kullanılan boş oylar var. Yani seçmen Atakum ilçesinde ne bana ne de Zihni Şahin'e oy vermemiş. Ama Büyükşehir için oy kullanmış. Bu boş oylar bir merkezden yönetilen oylar" dedi.

Atakum'da CHP olarak seçim sonuçları ile ilgili kendilerinin de meclis üyelikleri için verilen oylara itiraz edeceklerini belirten Cemil Deveci, bu konuda ise şu bilgiyi verdi. 
"Atakum'da meclis üyelikleri için verilen oylarda hatalı sayım  ve yanlış hesap var. Biz buna itiraz edeceğiz. Bizdeki ıslak imzalı sonuçlar ile seçim kurulunda ki ıslak imzalar birbirini tutmuyor."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

atakumlu

01 Nisan 2019 Pazartesi 16:13

tebrikler - ishak taşçı nın aday olmayışı ak partiye kaybettirdi.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Ayvacık'ta kısa boylu Osman Seven, 31 Mart seçimlerinde muhtar seçildi

Samsun Ayvacık'ta kısa boylu Osman Seven, 31 Mart seçimlerinde muhtar seçildi