16 Şubat 2019 Cumartesi

SAMSUN'DA AK PARTİ 24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE KULLANILAN GEÇERSİZ OYLARA İTİRAZ ETTİ

Samsun'da AK Parti 24 Haziran seçimlerinde kullanılan geçersiz oylara itiraz etti

Samsun'da AK Parti 24 Haziran seçimlerinde kullanılan geçersiz oylara itiraz etti. AK Parti Samsun İl Başkanlığı, 24 Haziran seçimlerinde geçersiz sayılan oyların incelenmesi için İlçe Seçim Kurullarına itiraz etti.

26 Haziran 2018 Salı 17:04 SİYASET

Samsun'da AK Parti, tüm ilçelerde 24 Haziran seçimlerinde kullanılan geçersiz oylar için İlçe Seçim Kurullarına itiraz etti.


Edinilen bilgiye göre AK Parti Samsun İl Başkanlığı, 24 Haziran seçimlerinde kullanılan ve geçersiz sayına oyların yeniden incelenmesi için itirazda bulundu. Samsun'a bağlı tüm ilçelerde kullanılan ve geçersiz sayılan oyların incelenmesi için harekete geçen AK Parti Samsun İl Başkanlığı, İlçe Seçim Kurullarına itiraz başvurusunu yaptı. Samsun ve ilçelerde toplam 20 binin üzerinde geçersiz oy bulunduğu öğrenildi. 

Samsun'da AK Parti İl Başkanlığı, 24 Haziran Genel Seçimleri'nde 20 binin üzerinde geçersiz oyun kayıtlara geçmesi üzerine harekete geçti. İl Başkanlığı, 'Millet iradesinin sandığa daha sağlıklı yansıması' gerekçesi ile tüm ilçelerde bin 531 sandıkta itirazda bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor Savaş Yılmaz ve Nuri Terliksiz'i renklerine bağladı

Samsunspor Savaş Yılmaz ve Nuri Terliksiz'i renklerine bağladı