31 Temmuz 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA AK PARTİ, ATAKUM SEÇİM SONUÇLARINA İTİRAZ ETTİ OYLARIN YENİDEN SAYILMASINI İSTEDİ

Samsun'da AK Parti, Atakum seçim sonuçlarına itiraz etti oyların yeniden sayılmasını istedi

Samsun AK Parti İl Başkanlığı, Atakum ilçesinde 31 Mart yerel seçim sonuçlarına itiraz ederek oyların yeniden sayılmasını talep etti. Samsun'un Atakum ilçesinde 31 Mart yerel seçim sonuçlarına AK Parti'den itiraz geldi.

03 Nisan 2019 Çarşamba 14:00 SİYASET

Samsun'da 31 Mart yerel seçim sonuçlarına göre Millet İttifakının CHP'li adayı Cemil Deveci'nin kazandığı Atakum Belediyesi Başkanlığı ile ilgili AK Parti Samsun İl Başkanlığından oyların yeniden sayımı için seçim kuruluna itiraz yapıldı.


AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, 31 Mart yerel seçim sonuçları ile ilgili yaptığı açıklamada, Atakum'da ilçe belediye başkanlığı ile ilçe belediye meclis üyeliği yönünden itirazlarını ilçe seçim kuruluna verdiklerini söyledi.

Bu kapsamda tüm sandıkların yeniden sayılmasını talep ettiklerini anlatan Aksu, milletin iradesinin sandığa yansımasını amaçladıklarını vurguladı.

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Atakum seçim sonuçlarına yaptıkları itiraz ile ilgili "Burada amacımız, milletin sandığa yansıttığı iradesinin ortaya çıkması. Belki rakip aday lehine oy artışı olacak sayım sonucunda ama o da bizim kabulümüz. Bizim lehimize bir tablo olacaksa o da kabulümüz. Burada şaibeli bir seçim sonucu tanımından ziyade seçmenin iradesinin tam olarak ortaya çıkması amaçlanıyor. Başvuru amacımız budur. Bu çerçevede seçim kurulu oyların sayımı konusunda karar verirse yeniden sayım gerçekleşecek." diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir ve seçilen ilçe belediye başkanlarının alacağı maaşlar belli oldu

Samsun Büyükşehir ve seçilen ilçe belediye başkanlarının alacağı maaşlar belli oldu