20 Eylül 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA AK PARTİ CHP'Lİ BELEDİYENİN İŞÇİLERE MOBİNG UYGULADIĞINI AÇIKLADI

Samsun'da AK Parti CHP'li belediyenin işçilere mobing uyguladığını açıkladı

Samsun'da AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, CHP'li Atakum Belediyesinde AK parti'li çalışanlara mobing uygulandığını açıkladı.

08 Temmuz 2019 Pazartesi 16:02 SİYASET

Samsun'da AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, 31 Mart seçimlerinde CHP'ye geçen Atakum Belediyesinde, AK Partili olan işçilerin mobing uygulanarak istifaya zorlandığını açıkladı.


AK Parti Atakum İlçe Binasında bir basın toplantısı düzenleyen Haluk Köksoy, yaptığı açıklamada, "Atakum Belediyesinde halihazırdaki yönetim tarafından yüzlerce işçiye görev yeri değişikliği adı altında, mobing uygulanarak işi bırakmaya zorlanmaktadır.  Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, seçim kampanyası sürecinde belediyelerde çalışan bütün işçilerin güvencesinin kendileri olduğunu, şeref ve namus sözü vererek, kampanya yürütmüşler,  ancak gelinen bu aşamada verilen sözlerin aksi yönde uygulama içerisine oldukları hep birlikte takip  etmekteyiz. Evine ekmek götürmek ve geçimini temin etmekten başka bir kaygısı olmayan yüzlerce işçi, mevcut pozisyonlarından daha düşük pozisyonlara görevlendirilmek suretiyle bu insanların ekmekleri ile oynanmaktadır. Bu uygulamaları kabul edilemez kılanı ise bu işçilerin siyasi görüşlerinin esas alınmış olmasıdır. İşe alınırken mesleki kriterlerine göre işe alınmış, meslek diploması elinde olan ve mesleğine uygun işi yapan keza lisans mezunu olup diplomasına göre istihdam edilen bu insanlar, sayın başkanın emriyle temizlik hizmetleri birimine görevlendirilmiş, temizlik hizmetleri yetkilileri ise bu kişilerin eline birer süperge vererek Atakum  sokaklarında temizliğe göndermişlerdir. Bunun iş hukukundaki anlamı işçiyi işten çıkmaya zorlamak için mobing uygulamasıdır" dedi.

Öte yandan Atakum Belediyesi 31 Mart seçimlerinden önce AK Parti'deyken CHP'li işçilere de mobing uygulanmış, bazıları temizlik hizmetlerine sürülmüş, CHP'li yönetimin üst düzey görevlileri belediye binasının 6'ıncı katına gönderilerek, belediyenin farklı birimlerine gönderilerek adeta sürgün edilmiş, hatta CHP'li bazı belediye çalışanları FETÖ ile suçlanarak meslekten ihraç edilmişlerdi. Atakum Belediyesinde AK Parti'li belediye yönetimi tarafından FETÖ ile suçlanarak meslekten ihraç edilen isimler ise açtıkları davaları kazanarak yeniden görevlerine dönmüş ancak belediyede görev yapamamıştı.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Vatandaş

08 Temmuz 2019 Pazartesi 20:43

Sen önce paraşütçü kim ona cevap ver

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci AK Parti'nin mobbing iddiasına yanıt verdi

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci AK Parti'nin mobbing iddiasına yanıt verdi