18 Haziran 2019 Salı

SAMSUN'DA AK PARTİ VE MHP YEREL SEÇİMDE BAZI İLÇELERDE BİRBİRİNE DESTEK VERECEK

Samsun'da AK Parti ve MHP yerel seçimde bazı ilçelerde birbirine destek verecek

Samsun'da AK Parti ile MHP'nin yapılacak yerel seçimde Samsun'da bazı ilçelerde birbirine destek vereceği iddia ediliyor.

19 Aralık 2018 Çarşamba 16:30 SİYASET

Samsun'da MHP'nin güçlü olduğu ilçelerde AK Parti'nin, AK Parti'nin güçlü olduğu ilçelerde ise MHP'nin yerel seçimde aday göstermeyeceği iddiası siyasi kulislere düştü.


Bilindiği üzere AK Parti ile MHP arasında devam eden Cumhur İttifakı 31 Mart 2019 yerel seçimleri içinde geçerli. Bu nedenle Samsun'da MHP'nin Samsun Büyükşehir için aday çıkartayarak, AK Parti'nin adayına destek vereceği gündeme gelirken, ilçelerde de iki parti arasında anlaşma olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

MHP'nin Samsun'da hangi ilçelerde güçlü olduğu ve hangi ilçelerde belediye başkanlıklarını kazanabileceklerine dair genel merkeze bir rapor gönderdiği biliniyor. Ancak Cumhur İttifakı nedeni ile şu son günlerde Samsun'da AK Parti ile MHP'nin ilçeler bazında da bir anlaşmaya gidebileceği gündeme geldi. Buna göre MHP Samsun'da güçlü olduğu ilçelerde aday gösterecek, AK Parti ise MHP adayına destek verecek. Aynı şekilde AK Parti'nin güçlü olduğu Samsun'a bağlı ilçelerde de MHP aday göstermeyerek AK Parti'nin adayına destek verecek.

Samsun'da MHP'nin güçlü olduğu ve tabanının bulunduğu ilçeler arasında Kavak, Havza, Ladik, Asarcık, Salıpazarı gibi ilçeler yer alıyor. Cumhur İttifakı kapsamında iki parti arasında ilçeler bazında bir anlaşma olması halinde Samsun'da da AK Parti ve MHP 'nin 31 Mart yerel seçimlerinde hangi ilçelerde aday göstereceği hangi ilçelerde aday gösterilmeyeceği gibi konuların detaylarının belli olması bekleniyor. Edinilen bilgilere göre iki partinin gündeminde genel merkez nezdinde böyle bir gündemin olduğu ancak konunun detayları ile ilgili henüz bir görüşme olmadığı öğrenildi.
Kaynak:SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da eski belediye başkan yardımcısına 2 milyon TL'lik şok zimmet davası

Samsun'da eski belediye başkan yardımcısına 2 milyon TL'lik şok zimmet davası