20 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'DA AK PARTİ VE MHP'DE DEPREM! İL BAŞKANLARI GÖREVDEN ALINDI, ERHAN USTA İHRAÇ EDİLECEK

Samsun'da AK Parti ve MHP'de deprem! İl başkanları görevden alındı, Erhan Usta ihraç edilecek

Samsun'da Cumhur İttifakı prensiplerine uyulmadığı gerekçesi ile MHP İl Başkanı Taner Tekin ve AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman'ın görevden alınıp, MHP Milletvekili Erhan Usta'nın da disipline sevk edilmesi Türkiye'nin gündemine oturdu.

02 Ocak 2019 Çarşamba 19:29 SİYASET

Samsun'da 31 Mart yerel seçimleri öncesi MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin ile AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman'ın Cumhur İttifakı prensiplerine uymadıkları gerekçesi ile görevden alınmaları Samsun siyasetinde deprem üstüne deprem yaşanmasına neden oldu.


Samsun'da AK Parti ile MHP arasında 31 Mart yerel seçimleri öncesi başlayan kriz, il başkanlarının görevden alınması ile sonuçlandı. Samsun'da sabah saatlerinde MHP İl Başkanı Taner Tekin görevden alınırken, MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta ise MHP Genel Merkezi tarafından Cumhur İttifakına aykırı açıklamaları nedeni ile disipline sevk edildi.

Samsun'da MHP İl Başkanı Tekin'in görevden alınıp, Milletvekili Erhan Usta'nın disipline 
sevk edilmesi sonrası ise gözler AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman'a çevrilmişti. AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman'da katıldığı bir yayında MHP'nin Samsun'da 10 belediye istemesine alaycı bir tavır takınarak açıklamalarda bulunmuş, bu açıklamaları ise MHP'lilerin tepkisini çekmişti.

Samsun siyasetinde 31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesi AK Parti ile MHP arasında yaşanan krize parti genel merkezleri müdahale etti. MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin'in görevden alınmasının ardından AK Parti Genel Merkezi'de harekete geçerek, AK Parti Samsun İl  Başkanı Hakan Karaduman'ı görevden alarak yerine Ersan Aksu'yu görevlendirdi.

Samsun'da MHP ve AK Parti İl Başkanlarının görevden alınması ise şehirde şok üstüne şok yaşanmasına neden oldu. Yaygın haber kanalları MHP ve AK Parti Samsun İl Başkanlarının görevden alınması olayını son dakika haberi olarak geçti. Öte yandan Cumhur İttifakına uyulmadığı gerekçesi ile MHP'nin disipline sevk ettiği Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın partiden ihraç edileceği bilgisi geldi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun İl Başkanlığına Hakan Karaduman'ın yerine Ersan Aksu getirildi

AK Parti Samsun İl Başkanlığına Hakan Karaduman'ın yerine Ersan Aksu getirildi