18 Ekim 2019 Cuma

SAMSUN'DA AK PARTİ'DEN 28 ŞUBAT'IN 22'İNCİ YIL DÖNÜMÜ AÇIKLAMASI

Samsun'da AK Parti'den 28 Şubat'ın 22'inci yıl dönümü açıklaması

Samsun'a gelen Merve Kavakçı'nın kız kardeşi AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Ran, AK Parti Samsun İl Başkanlığının Seçim Koordinasyon Merkezinde 28 Şubat postmodern darbenin 22'inci yıl dönümü nedeni ile açıklama yaptı.

28 Şubat 2019 Perşembe 13:10 SİYASET

Samsun'da AK Parti İl Başkanlığının Seçim Koordinasyon Merkezinde Türkiye geneli ile eş zamanlı olarak 28 Şubat'ın 22'inci yıl dönümü nedeni ile açıklama yapıldı.


AK Parti Samsun İl Başkanlığının Seçim Koordinasyon Merkezinde gerçekleşen 28 Şubat açıklamasına, Merve Kavakçı'nın kız kardeşi olan AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan'da katıldı. AK Parti İstanbul Milletvekili ve PAB Türk Grubu Başkanı Dr. Ravza Kavakcı Kan, Samsun'da yaptığı 28 Şubat açıklamasında. "Bin yıl süreceği rüyasını görenler birliğimizi ve bütünlüğümüzü gasp etmeye teşebbüs etmiş; ancak bu devletin gerçek sahibi olan milletimizin iradesine vurulmaya çalışılan pranga Allah’ın izniyle 10 yıl sürmeden tarihin derinliklerinde kaybolup gitmiştir" dedi.

AK Parti Çevre Şehir ve Kültür'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti İstanbul Milletvekili ve PAB Türk Grubu Başkanı Dr. Ravza Kavakcı Kan, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu ve Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mustafa Demir katıldığı açıklamada 28 Şubat Post Modern Darbesi'nin 22. Yıl dönümü dolayısıyla AK Parti Samsun İl Seçim Koordinasyon Merkezi’nde düzenlenen açıklamada, 28 şubat sürecinde yaşananlara dikkat çekildi.

AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu, Türkiye genelinde eş zamanlı olarak yapılan 28 Şubat açıklamasında şunları dile getirdi.

"Türkiye Cumhuriyeti, 28 Şubat 1997 tarihinde ‘Demokrasiye Balans Ayarı’ bahanesiyle karanlık bir sürecin içerisine itilmiştir. ‘Post Modern Darbe’nin yıl dönümünde demokrasiye yönelik tüm müdahalelerin bir insanlık suçu olduğunu haykırmak için bugün bir aradayız. Yıllar önce bugün, demokrasiyi bir türlü hazmedemeyen vesayet odakları, yetkilerinin dışında devlet gücünü kullanarak, millet iradesiyle seçilen siyasi iradeye müdahale etme girişiminde bulunmuşlardır. Tanklardan aldıkları güçle devirlerinin 1000 yıl süreceği rüyasını görenler, birliğimizi ve bütünlüğümüzü gasp etmeye teşebbüs etmiş; ancak bu devletin gerçek sahibi olan milletimizin iradesine vurulmaya çalışılan pranga Allah’ın izniyle 10 yıl sürmeden tarihin derinliklerinde kaybolup gitmiştir. İrtica kılıfıyla vatandaşların düşünce ve inanç özgürlüğünü zapturapt altına almaya yönelik gerçekleştirilen post modern darbe sonrası; siyasi, idari, hukuki, ekonomik ve toplumsal alanlarda yaşanan dönüşümler onarılması güç değişimlere neden olmuştur.
Darbeciler 28 Şubat’ta meşru bir iktidara karşı tıpkı 12 Eylül’de olduğu gibi gayrimeşru bir müdahalede bulundular. Bürokraside yer alan üst düzey yöneticilere haksız ve hukuksuz operasyonlar yapılarak sindirme politikası izlediler. Siyaseti bir araç olarak kullanarak toplumsal düzeni, özgürlükler ve demokrasi üzerine değil korku ve dayatmalar üzerine kurdular. Ülkemizi hukuk devleti olmaktan çıkarıp ideolojik zulümleriyle insanları değerlerine, inançlarına, kültürüne göre bölerek kategorize ettiler. Demokrasi faciası yaşanan Türkiye’de dini inançları gerekçesiyle eğitim ve çalışma hakları başta olmak üzere sosyal ve ekonomik haklarından yoksun bırakılan bir nesil toplumsal hayatın dışına çıkartıldı. İnançlarının yükümlülüğünü yerine getiren başörtülü kadınlarımız bu nedenle bedel ödedi, çok acılar çekti. Bugün gözyaşları dindi yaralar kapandı ancak izleri asla silinmedi."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz: Gizli, açık ittifaklarla her türlü saldırı durumuna geçtiler

Samsun milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz: Gizli, açık ittifaklarla her türlü saldırı durumuna geçtiler