20 Şubat 2020 Perşembe

SAMSUN'DA AK PARTİ'DEN ATAKUM'DA TÜM OYLARIN YENİDEN SAYILMASI KARARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Samsun'da AK Parti'den Atakum'da tüm oyların yeniden sayılması kararı ile ilgili açıklama

Samsun'da AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, İl Seçim Kurulunun Atakum ilçesinde tüm oyların sayılması ile ilgili aldığı karar ile ilgili yaptığı açıklamada, "Şaibeler var. Yeniden sayım yapıldığında sonucun lehimize döneceğine inanıyoruz" dedi.

06 Nisan 2019 Cumartesi 16:53 SİYASET

Samsun'da AK Parti Atakum ilçe Başkanı Haluk Köksoy, AK Parti Samsun İl Başkanlığının yaptığı itiraz ile birlikte Atakum'da 31 Mart yerel seçimlerinde kullanılan tüm oyların yeniden sayılması ile ilgili alınan karar hakkında açıklama yaptı.


Samsun'un Atakum İlçesi'nde 31 Mart yerel seçimlerinde Millet İttifakının CHP'li Belediye Başkan Adayı Cemil Deveci'nin seçimi kazanmasının ardından AK Parti İl Başkanlığı'nın yaptığı itiraz üzerine Samsun İl Seçim Kurulu tüm oyların yeniden sayılmasına karar verdi. 

Samsun İl Seçim Kurulu önünde alınan karar ile ilgili bir açıklama yapan AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, ise “Sayım sonucunda da bu başkanlık seçiminde lehimize sonuçlar olacağına inanıyoruz” dedi.

Samsun Medya Grubu’na bağlı Samsun Canlı Haber TV ve Samsun Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, sayım yapılmasından korkmamak gerektiğini ve sayım sonrası lehlerine sonuçlar çıkacağına inandıklarını belirterek, “Biliyorsunuz daha önceki biz Seçim Kuruluna oyların yeniden sayılması için başvurumuzu yapmıştık. Seçim kurulu, sadece 'geçersiz oylar'ın seçilmesine karar vermişti. Geçersiz oyların sayımında 112 AK Parti'ye, 51'de CHP'ye oy gelmişti. Bu da gösteriyor ki vatandaşın tercihinin sonuçlara doğru yansıtılmadığıdır. Ya ihmalden kaynaklanan veyahut kasıttan kaynaklanan şaibelerin oluştuğunu gösteriyor. İl Seçim Kurulu'da, İlçe Seçim Kurulu geçersiz oyların sayımıyla ilgili yapmış olduğu tespitleri gerekçe göstermiştir. Yeniden sayım yapılmasından korkmamak lazım. Orada verilecek sonuç, başkan kim olursa olsun makama oturacak olan arkadaşımızın daha sağlam delillerle oturmasını, hizmet sürecinde şaibe olmadan arkasında bir olumsuzluk bir tablo bırakmadan oturmasını sağlayacak. Bundan kaçmamak lazım. Biz de sayım sonucunda da bu başkanlık seçiminde lehimize sonuçlar olacağına inanıyoruz” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

ahmet 5561

07 Nisan 2019 Pazar 21:10

sayın başkan sen önce teşkilatına sandık başkanlarına müşahitlerine her şeyden önemlisi oyuna sahip çık başka şeylerden medet ummayı bırakın artık yazık partinin bu haline

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cemil Deveci Atakum'da tüm oyların yeniden sayılması kararı ile ilgili açıklama yaptı

Cemil Deveci Atakum'da tüm oyların yeniden sayılması kararı ile ilgili açıklama yaptı