20 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'DA AK PARTİ'DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI İÇİN KAÇ KİŞİ BAŞVURU YAPTI? O SAYI AÇIKLANDI

Samsun'da AK Parti'den milletvekili aday adaylığı için kaç kişi başvuru yaptı? O sayı açıklandı

Samsun'da AK Parti'den kaç kişi milletvekili aday adaylığı başvurusu yaptı. Samsun'da AK Parti'den 24 Haziran'da yapılacak erken seçim için milletvekili aday adaylığı için başvurusu yapanların sayısı açıklandı.

02 Mayıs 2018 Çarşamba 21:18 SİYASET

AK Parti'den Samsun Milletvekili aday adayı olanların sayısı açıklandı. Samsun'da AK Parti'den milletvekili aday adayı olan isimler, aday gösterilmeleri halinde 27'inci dönem için sahaya çıkarak 24 Haziran seçimlerine kadar çalışacak.


AK Parti Samsun Milletvekilliği görevine ise bugüne kadar yapılan seçimlerde Mustafa Demir, Musa Uzunkaya, Cemal Yılmaz Demir, Suat Kılıç, Mehmet Kurt, Birnur Şahinoğlu, Mustafa Çakır, Ahmet Yeni, Tülay Bakır, Fatih Öztürk, Akif Çağatay Kılıç, Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Çiğdem Karaaslan, Hasan Basri Kurt, Orhan Kırcalı seçildi.

Samsun'da 27'inci dönem için ise AK Parti'den 103 kişi milletvekili aday adaylığı için AK Parti Samsun İl Başkanlığına müracaat etti. Samsun'dan başvuru yapan isimler arasında ise mevcut milletvekillerinden Fuat Köktaş, Çiğdem Karaaslan ile Orhan Kırcalı'da yer alıyor. Gençlik ve Spor eski Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Sağlık Bakanı olan Samsun Milletvekili Ahmet Demircan'da 24 Haziran için yeniden başvuru yaptı.

Öte yandan AK Parti'de milletvekili aday adaylığı için başvuru süresi sona ererken, Samsun'dan aday adayı olan 103 isim 5 Mayıs 2018 tarihinde yapılacak temayül yoklamasına katılacak. 
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun Milletvekili aday adayı Fatih Kanık: Kutlu dava güçlü Türkiye

AK Parti Samsun Milletvekili aday adayı Fatih Kanık: Kutlu dava güçlü Türkiye