20 Ağustos 2019 Salı

SAMSUN'DA AK PARTİ'Lİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN KİM GİDER, KİM YERİNİ KORUR

Samsun'da AK Parti'li Belediye Başkanlarından kim gider, kim yerini korur

Samsun'da AK Parti'li Belediye Başkanlarından kim gider, kim yerini korur.. Samsun'da Mart 2019 yerel seçimleri için AK Parti'nin mevcut belediye başkanları ile yola devam edip etmeyeceği merak ediliyor.

20 Kasım 2018 Salı 20:47 SİYASET

Samsun'da AK Parti hangi belediye başkanlarını Mart 2019 yerel seçimleri için yeniden aday gösterecek kimleri kızağa çekecek işte analiz haber.. 


AK Parti'de aday adaylığı başvuru sürecinin tamamlanması ve yapılan temayül yoklamalarının ardından belediye başkanlıklarına kimlerin aday olacağı da yavaş yavaş şekillenmeye başladı. 

AK Parti'de aday belirleme komisyonu tarafından Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı için eski bakan Mustafa Demir'in ismi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunuldu.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı için mevcut başkan Zihni Şahin  ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan'ın ismi de gündeme gelirken,  AK Parti Genel Merkezinin, Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Mustafa Demir'in ismi üzerinde mutabık kaldığı ve Demir'i Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sundukları öğrenildi.

Samsun'da yapılan anketlerde  yüzde 87 oranında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin'in ismi ortaya çıkıyor. Kırgınlıkları ve şehrin üzerindeki negatif elektiriği ortadan kaldıran Zihni Şahin'in MHP kadroları tarafından hedef noktası haline geldiği bu doğrultuda Mustafa Demir isminin öne çıktığı konuşuluyor.

Merkez ilçe olan İlkadım, Atakum, Canik ve Tekkeköy'de aday adaylarının fazla olması seçim yarışının sert geçeceği yönünde bir hava estirsede, AK Parti Genel Merkezi'nin bu ilçelerde yine mevcut başkanlar ile yola devam etmesi bekleniyor. 3 Dönem engeline takılan Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in bu dönem kızağa çekileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'un ilçedeki gücü göz önüne alındığında geçen dönem MHP'li Necattin Demirtaş'dan devraldığı koltuğu kaptırmak istemiyor. MHP'den adaylığına kesin gözüyle bakılan Necattin Demirtaş'ı yine Erdoğan Tok ile yıkmak isteyen AK Parti'nin değişmez ismi bu seçimlerde de Erdoğan Tok olacak gibi gözüküyor.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'nın ismi gerçekleştirdiği yatırımlar ile öne çıkıyor. Samsun AK Parti Milletvekilleri'nden bir kısmı İshak Taşçı'nın karşısına aday çıkarmak istemesi AK Parti Genel Merkezi'nin kararını değiştirmeyeceği yönünde. Aday adaylığı için başvuru yapanların Belediye Meclis Üyeliği'nde değerlendirilmesi bekleniyor. 

Canik Belediye Başkanlığı için ilk sırada İbrahim Sandıkçı'nın ismi bulunuyor. Canik Belediye Başkan adaylığı için hazırlanan raporda ise en dikkat çekici kısım Çarşamba Belediye Başkanlığı'nda 3. dönemini dolduran Hüseyin Dündar'ın ismi bulunuyor.  Hüseyin Dündar'ın Terme Belediye Başkanlığı için de gündemde olduğu gelen bilgiler arasında.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar'ın ilçede ciddi rakiplerinin bulunması adaylığı zor gibi görünse de yeri kesinleşen adaylar arasında. AK Parti Genel Merkezi'nin Hasan Togar ile yola devam edeceği öngörülüyor.

Öte yandan Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı ile Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma'nın da Mart 2019 yerel seçimleri için aday gösterilmeyecek isimler arasında olduğu kulislerde konuşuluyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 6 Yorum

Atakum Sakini

22 Kasım 2018 Perşembe 16:33

Atakum'da İshak Taşçı mutlaka değişmeli. Şahsen ben bu sefer oy vermeyeceğim. Yollar çok kötü, 750.000 TL'lik sitelere gideceğiniz yol yok. Yeşillendirme ve park çalışmaları çok eksik. Kültür faaliyetleri denince zaten fiyasko. Üstelik yeni yaptığı sosyal tesisler tam bir çiftlik halinde. Çok pahalı fakat hiç de kaliteli olmayan hizmet veriyor.

Vatandaş

21 Kasım 2018 Çarşamba 22:58

Işiniz gücünüz yalan haber fitne fesat siz nasıl gazetecilik yapıyorsunuz sahtekarlar.

Hüseyin YAZICI

21 Kasım 2018 Çarşamba 16:58

Atakum İshak Taşcı ile yola devam etmeli

Selcuk inan

21 Kasım 2018 Çarşamba 13:18

Tekkekoy hasan togari aday gosterirse kaybeder

vatandaş

20 Kasım 2018 Salı 23:17

fuat ve erdogan tok yillar sonra birden yusuf ziyaci oldu neden zihni şahini yemek için sonuc olarakta zihni baskani yediler oyunu hazirlayan fuat hem zihni sahin hem yusuf ziya yilmaz bu oyuna düştü

vatandaş

20 Kasım 2018 Salı 23:14

Gidecekler ishak atakum memnun degil hasan togar gidici osman genç zaten aday yapilmayacakti canikten ismim kalsin mantigiyla büyük şehire aday adayi oldu aklinca zihni şahin yusuf ziya yilmazla didişmesi altını kazıdı oyuna geldi ilden bazilari zihni şahine hala yusuf ziya başkan onun dedikleri olur dediler oda fuatin oynuna geldi yusuf ziya yilmaz fuat birlik olup zihni sahini yediler bir yemekte yusuf ziye yilmaz erdogan tok çok iyi biriymiş demeye başladı

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da AK Parti binasına silahlı saldırı düzenleyen o isim meclis üyesi aday adayı oldu

Samsun'da AK Parti binasına silahlı saldırı düzenleyen o isim meclis üyesi aday adayı oldu