14 Kasım 2019 Perşembe

SAMSUN'DA AK PARTİ'Lİ BELEDİYE BAŞKANLARININ İSTİFASININ İSTENDİĞİ İDDİASINA AÇIKLAMA GELDİ

Samsun'da AK Parti'li Belediye Başkanlarının istifasının istendiği iddiasına açıklama geldi

AK Parti Samsun İl Koordinatörü Cumhur Ünal, Samsun'da Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz dahil olmak üzere bazı AK Parti'li ilçe belediye başkanlarının istifasının istendiği yönünde yayınlanan haberler ve iddialar üzerine açıklama yaptı.

19 Ekim 2017 Perşembe 19:54 SİYASET

Samsun Haber- AK Parti Samsun İl Koordinatörü Cumhur Ünal, Samsun'da Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz dahil olmak üzere bazı ilçe belediye başkanlarının istifasının istendiği yönünde yayınlanan haberlere tepki gösterdi.


Adalet ve Kalkınma Partisi Samsun İl Koordinatörü Cumhur Ünal, Samsun'da son günlerde özellikle Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz üzerinde yoğunlaştırılmaya çalışılan istifa haberlerine sert çıkarak tepki gösterdi. 

KİMSE BU SÜRECİ SUİSTİMAL ETMESİN

AK Parti'de  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Genel Başkanlığında yenilenme sürecine gidildiğini ve metal yorgunluğu bulunan il ve ilçe başkanları ile birlikte belediye başkanlarının da bu doğrultuda değiştirilmesi ile ilgili bir çalışma yürütüldüğüne dikkati çeken Cumhur Ünal, "Hiç kimse bu süreci kesinlikle suistimal etmesin. Mevcut sürecin, ismi gündemde olmayan il, ilçe yada belediye başkanlarının üzerinde baskı yada farklı algı oluşturacak şekilde kullanılmasına asla izin vermeyiz. Bu süreç ile ilgili sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ağzından çıkmayan hiç bir söz ya da cümle  kesinlikle doğru değildir. Bu süreci basın yayın organlarıda suistimal etmemelidir. Farklı sebep ve niyetleri olanlar bu süreci, kullanarak belediye başkanlarımızın üzerinde baskı ve korku oluşturmaya çalışmasın.  Eğer istifası istenen biri varsa sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan zaten bunu kamuoyuna kendisi bizzat açıklamaktadır. Bunun dışında aslı astarı olmayan bilgileri kamuoyuna yayanlar, AK Parti'ye zarar vermektedir." dedi.

SAMSUN GÜNDEMDE YOK İDDİALAR YALAN

Samsun'da istifası istenen belediye başkanı olup olmadığı ile ilgil de konuşan AK Parti Samsun İl Koordinatörü Cumhur Ünal, şunları dile getirdi.
"Samsun ile ilgili kesinlikle istifası istenen bir belediye başkanımız yok. Ne Sayın Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz beyin ne de diğer ilçe belediye başkanlarımızın istifasının istendiği yada isteneceğine dair bir karar ve bilgi ortada yok.  Bu iddiaların tamamı yalandır ve bu iddialar belediye başkanlarımızı yıpratmaya yöneliktir. Samsun ile ilgili alınan yada alınmış herhangi bir karar yoktur. "
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Anıt Park'ta ruhsatsız silahla yakalanan iki kişi ile polis arasında arbede çıktı

Samsun Anıt Park'ta ruhsatsız silahla yakalanan iki kişi ile polis arasında arbede çıktı