22 Ağustos 2019 Perşembe

SAMSUN'DA AK PARTİLİ BELEDİYELER BORÇ İÇİNDE YÜZÜYOR BİR TEK O BELEDİYE SIFIR BORÇLU

Samsun'da AK Partili belediyeler borç içinde yüzüyor bir tek o belediye sıfır borçlu

Samsun'da AK Partili belediyelerin neredeyse tamamının kasası boşalıp borç içinde yüzerken, Çarşamba Belediyesi Başkanı Hüseyin Dündar'ın hem hizmet yapıp hem de sıfır borç oluşturması dikkat çekiyor.

06 Aralık 2018 Perşembe 17:28 SİYASET

Samsun'da AK Partili Belediyelerin büyük bir çoğunluğu borç içinde yüzerken, Çarşamba Belediyesi Başkanı Hüseyin Dündar, ilçede gerçekleştirdiği dev hizmetlere rağmen belediyeyi borçsuz bir şekilde yönetmesi dikkati çekiyor.


Samsun'un Çarşamba İlçe Belediye Başkanlığını başarılı bir şekilde yürüten ve AK Parti'de ki 3 dönem kuralı nedeni ile aday gösterilmeyeceği gündeme gelen Hüseyin Dündar ilçe halkı tarafından da sevilen bir sima. Çarşamba ilçesine belediye kaynakları ile büyük eserler ve hizmetler kazandıran Hüseyin Dündar'ın belediyeye bir yandan hizmet yapıp bir yandan da hiç bir borç oluşturmaması büyük bir başarı olarak nitelendirildi.

Samsun'da AK Partili bazı belediyelerin borçlar nedeni ile icralık ve hacizlik durumda olduğu konuşulurken, belediyelerin borçlarıda Sayıştay raporlarına yansırken, Çarşamba Belediyesi Başkanı Hüseyin Dündar'ın yönettiği belediyeyi ilçeye yaptığı onca hizmete rağmen bir kuruş borçlandırmaması takdir gördü. AK Parti Genel Merkezi'nin bir süre önce Samsun'da partilerine bağlı belediyelerden borçları ile ilgili bilgi istediği Çarşamba Belediyesi dışında tüm belediyelerin ise borçlarını parti yetkililerine bildirdiği öğrenildi. Genel Merkez görevlilerinin Çarşamba Belediyesinden gelen 'borç yoktur' yazısı karşısında şaşırdığı da edinilen bilgiler arasında.

Öte yandan Başkan Hüseyin Dündar yönetiminde ki Çarşamba Belediyesinin ilçeye 2018 yılı içerisinde 85 milyon TL'lik bir yatırım yaptığı, SGK, Maliye ve piyasaya ise borcunun bulunmadığı öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Başkanı Zihni Şahin İYİ Parti ile anlaştı iddiasına açıklama yaptı

Samsun Büyükşehir Başkanı Zihni Şahin İYİ Parti ile anlaştı iddiasına açıklama yaptı