18 Ağustos 2019 Pazar

SAMSUN'DA AK PARTİLİ MEVCUT BELEDİYE BAŞKANLARI YEREL SEÇİMDE YENİDEN ADAY GÖSTERİLECEK Mİ!

Samsun'da AK Partili mevcut belediye başkanları yerel seçimde yeniden aday gösterilecek mi!

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, yerel seçimde mevcut belediye başkanlarının yeniden aday gösterilip gösterilmeyeceği ile ilgili önemli bir açıklama yaptı.

18 Eylül 2018 Salı 15:51 SİYASET

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, mevcut belediye başkanlarının yerel seçimde yeniden aday gösterilip gösterilmeyeceği ile ilgili, "Şu an hepsi devam devam edebilir, bir kısmı devam etmeyebilir, hiç biri devam etmeyebilir. Her türlü sonuca açığız" dedi.


AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, parti binasında düzenlediği basın toplantısında mevcut belediye başkanlarının yerel seçimde yeniden aday gösterilip gösterilmeyeceği ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Düzenlenen basın toplantısında Samsun'da AK Parti'li mevcut belediye başkanlarının yapılacak yerel seçimde tekrar aday gösterilip gösterilmeyeceği ile ilgili, "Şu an hepsi devam devam edebilir, bir kısmı devam etmeyebilir, hiç biri devam etmeyebilir. Her türlü sonuca açığız" dedi.

Yerel seçimlerle ilgili gelişen süreç hakkında düşüncelerini paylaşan AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan  Karaduman, basın mensupları tarafından yöneltilen soruları yanıtladı. 

ŞUAN ADAY BELİRLEME SÖZ KONUSU DEĞİL
Hakan Karaduman, şunları söyledi:  "Bizim için sahaya inmek gibi bir tabir söz konusu değili. Biz her zaman sahadayız. Yerel seçimlerle ilgili takvim açıklandıktan sonra adaylık konusunda değerlendirmelerimizi geniş kapsamlı genel merkezimize ileteceğiz. Belediye başkanlarımızın belki tamamı devam edecek belki bir kısmı değişecek. Bunula ilgili kararları alıp yolumuza hızlı şekilde devam edeceğiz. Şu an için adaylık konusunda verilmiş bir karar söz konusu değil. İstişareler yapılacak. Aday belirleme durumu söz konusu değil. Bunun için sürecin başlaması gerekir. Aday olmak isteyen bir çok insan takvim başladıktan sonra ortaya çıkacaktır. Takvimden kastım sürecin resmi olarak başlaması. Şu an aday olamayan veya kendini açıklayamayan belki bürokratlarda olabilir. İstifa etmesi gereken insanlar, teşkilat mensuplarımız olabilir. Belli disiplini ve kurumsal yapısı olan partiyiz. Teşkilat mensubu arkadaşlarımız ortaya çıkıp şimdi ben adayım diyemez. Biz bu süreci çok narin çok düzenli şekilde yürütmemiz gerek"

HEPSİ DEVAM EDEBİLİR, HİÇ BİRİ DEVAM ETMEYEBİLİR
AK Parti Samsun İl Başkanı Karaduman, toplantıda ayrıca mevcut belediye başkanlarının yerel seçimde tekrar aday gösterilip gösterilmeyeceği ile ilgili soruyada yanıt vererek, "Mevcut belediye başkanlarımızın aday olup olamayacağı ile ilgili henüz karar verilmedi. Şu an hepsi devam devam edebilir, bir kısmı devam etmeyebilir, hiç biri devam etmeyebilir. Her türlü sonuca açığız. Bizim için belediye başkanlarımız 31 Mart 2019'a kadar görevlerine devam edecek. Biz onların da hakkını hukukunu koruyacağız. Aday adaylarımızla bu bakış açısıyla hareket edecek. O açıdan bizlere tabiki soruluyor. Bizde araştırmalarımızı yapıyoruz. Biz daha geniş istişare ederek kendi görüşümüzü ortaya koyacağız. Resmi olarak bir başvuru almadık. Parti disiplinin dışına çıkan arkadaşlara gerekli uyarıları yaptık." dedi. 

Yerel seçimde kendisinin de aday olup olmayacağı yönündeki soruya da cevap veren AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, bu konuda da şunları dile getirdi.
"Teşkilatçılık anlayışımızda teşkilat mensubumuzun adaylığı diye bir şey söz konusu değildir. Hem ben hem yönetim kurulu üyelerim hem ilçe başkanlarım üstlerimizden talimat gelince aday olur. Şu ana kadar bulunduğum hiç bir göreve talip olmadım. Gençlik kolları başkanı olurkende yönetim kuruluna girerken de sadece varlığımı gösterdim, hiç talip olmadım. Dolayısıyla bundan sonrada böyle bir talep ettiğim yön yok. Bu konuda takdir genel merkezimizin. Şu anda il başkanıyım. Görevim yerel seçimlerde isimleri henüz belli olmayan 18 adayla gemimizi 31 Mart 2019 akşamına sağlam bir şekilde tüm belediyeleri kazanmış şekilde çıkartmak. Gemiyi limana en başarılı şekilde çıkartmak için çalışacağız." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

vatandaş

30 Eylül 2018 Pazar 04:02

Merhametli Vicdanlı adil makam mevki kaygısı olmayan kısacası Allah korkusu olan o parti buparti farketmez aday olsun 3. başka şu anki bahçelerimiz işgalden buyana 2.San Taşçı kanun kazandığımızdan beri yıllardır açıkda içip naralar atan yüzlerce insanla yaşıyoruz Giden gelen amirmemur ilgili yetkili kim varsa tüm haklarımız haram olsun deyip Allah' havale ettik hepsini haklarımız iki bara teslim edildi çok şeye maruz kalan sakinlere korumalar verildi Atakum Denizevler 214 sok

cevdet

18 Eylül 2018 Salı 16:49

Belediye başkanlarına sorun kaç otopark yaptın kaç tane yol genişlettin kentsel dönüşüm yaptın mı yapanlar kalsın digerleri dağilsın

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Bafra Belediyesi Başkanı Hamit Kılıç: Hayvan Barınağında katliam yok

Bafra Belediyesi Başkanı Hamit Kılıç: Hayvan Barınağında katliam yok