27 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'DA AK PARTİ'NİN GEÇERSİZ OYLARA YAPTIĞI İTİRAZIN SONUCU BELLİ OLDU

Samsun'da AK Parti'nin geçersiz oylara yaptığı itirazın sonucu belli oldu

AK Parti Samsun İl Başkanlığı 24 Haziran seçimlerinde kullanılan geçersiz oylara parti tarafından yapılan itirazın sonucu ile ilgili açıklama yaptı.

29 Haziran 2018 Cuma 19:20 SİYASET

Adalet ve Kalkınma Partisi Samsun İl Başkanlığı, 24 Haziran seçimleri sonrası 44 bin 700 geçersiz oyun yeniden sayılması için yapılan itirazın sonucu ile ilgili açıklama yaptı.


AK Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, 24 Haziran seçimleri sonrası Samsun'da tespit edilen geçersiz oylar için parti tarafından İlçe Seçim Kurullarına itiraz edildiği hatırlatıldı. AK Parti Samsun İl Başkanlığından yapılan açıklamada geçersiz oyların yeniden sayılması için yapılan itirazın bir ilçe hariç Samsun'a bağlı diğer tüm ilçelerde kabul edildiği ve geçersiz oyların itirazlarının kabul edildiği ilçelerde yeniden sayıldığı belirtildi.

24 Haziran seçimlerinin ardından Samsun'da geçersiz oyların sayılması ile ilgili çalışmanın tamamlandığının belirtildiği açıklamada, AK Parti Samsun İl Başkanlığı kamuoyuna şu bilgilendirmeyi yaptı.

"24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilen Milletvekili Genel Seçimlerinde, 7 Haziran ve 1 Kasım 2015 Seçimlerine nazaran 2 katından fazla geçersiz oy çıkması nedeni ile Partimiz adına tüm ilçelerimizde geçersiz oylar yönünden İlçe Seçim Kurullarına itirazlar yapılmıştır. Bir ilçemiz dışında tüm ilçelerde itirazlarımız kabul edilerek geçersiz oylar yönünden yeniden sayım yapılmıştır. Yapılan sayımlardan anlaşıldığı kadarıyla geçersiz oyların özellikle yaşlı seçmenlerimizin Cumhurbaşkanımıza oy vermekle yetinip, Milletvekili Seçimi oy pusulasına oy vermeyi atlamalarından veya ittifak dışı partilerden tercihler yapılmasından kaynaklandığı anlaşılmıştır. Toplamda 100 kadar geçersiz oyun da geçerli hale gelmesi sağlanmıştır. Yüksek katılımla gerçekleştirilen seçimlerin sonuçlarının tüm Samsunumuza ve Ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da sokakta düşürdükleri 27 bin 200 lirayı kaybeden çiftin parası bulundu

Samsun'da sokakta düşürdükleri 27 bin 200 lirayı kaybeden çiftin parası bulundu