18 Ekim 2019 Cuma

SAMSUN'DA ATAKUM ADAY ADAYI OLAN BAYRAM ÇELİK ADAY OLAMAYINCA CHP'DEN İSTİFA ETTİ

Samsun'da Atakum aday adayı olan Bayram Çelik aday olamayınca CHP'den istifa etti

Samsun'da CHP'den Atakum Belediye Başkan aday adayı olan Bayram Çelik, aday gösterilmeyince partiden noter kanalı ile istifa etti.

01 Şubat 2019 Cuma 15:28 SİYASET

Samsun'da CHP'den Atakum Belediye Başkan aday adayı olan ancak aday gösterilmeyen Bayram Çelik, partisinden istifa etti.


CHP'nin Atakum İlçe Belediyesi için Cemil Deveci'yi aday göstermesi sonrası, aday adayı olan Bayram Çelik bu duruma tepki göstererek Samsun 1'inci Noter kanalı ile partisinden istifa etti.  

DEVECİNİN ADAYLIĞI AÇIKLANDIĞI GÜN İSTİFA ETTİ
Bayram Çelik'in Cemil Deveci'nin adaylığının resmi olarak açıklandığı gün sabah saatlerinde 28.01.2019 tarihinde noter kanalı ile istifasını partiye gönderdiği öğrenildi.

CHP'den istifa eden Bayram Çelik, dün basın kuruluşlarına kendi e-mail adresinden bir açıklama göndermiş ancak yaptığı bu açıklamayı aynı gün gönderdiği açıklamaya "Biraz önce atılan Bayram Çelik ile ilgili basın açıklaması maili bilgimiz dışında atılmıştır. Lütfen kullanmayınız. Saygılar" açıklaması yapmıştı.

CHP'den Atakum Belediye Başkan adayı olamayan Bayram Çelik kendi şahsi e-mail adresinden gönderdiği açıklamanın, bilgisi dışında basına servis edildiğini öne sürerken o açıklamada ise şu ifadeler yer almıştı.
"16 Ocak tarihli CHP Genel Merkezi MYK toplantısından PM’ne sunulmak üzere Atakum Belediyesi Başkan adayı olarak çıktım ve CHP Genel Merkezindeki yetkili yönetici ve parti görevlileri tarafından aranarak tebrik edildim.  Aynı gün yani MYK’dan çıktıktan sonra, bilmediğim bir gerekçeyle adımın PM’ne sokulmadığını öğrendim. Araştırıp soruşturduğumda İYİ Parti ile ittifaktan ötürü Atakum ilçesi adayının görüşülmesinin 27 Ocak tarihindeki PM’de görüşüleceğini öğrendim. 27 Ocak tarihli PM’den MYK’dan olur almış bir aday olarak çıkmayı bekler iken, öğrendim ki MYK’dan yeniden başka bir aday arkadaşımızın isminin çıkarılarak, aynı gün tek aday olarak PM’ne girdiğini, onaylandığını ve Atakum Belediye Başkan adayı olduğunu öğrendim."
Kaynak:SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da İYİ Parti'nin Kavak, Ladik ve Ayvacık Belediye Başkan adayları belli oldu

Samsun'da İYİ Parti'nin Kavak, Ladik ve Ayvacık Belediye Başkan adayları belli oldu