18 Eylül 2020 Cuma

SAMSUN'DA BAĞIMSIZ OLARAK 168 BİN 418 OY ALAN ERHAN USTA AÇIKLAMA YAPTI

Samsun'da bağımsız olarak 168 bin 418 oy alan Erhan Usta açıklama yaptı

Samsun'da Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına bağımsız aday olan Erhan Usta, 31 Mart yerel seçimleri sonrası bir açıklama yaptı.

01 Nisan 2019 Pazartesi 17:33 SİYASET

Samsun'da yapılan 31 Mart yerel seçimlerinde bağımsız büyükşehir belediyesi başkan adayı olarak giren Erhan Usta, seçimlerde 168 bin 418 aldı.


31 Mart yerel seçimlerinden Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mustafa Demir 378 bin 769 oy alarak başkanlığa seçilirken, Millet İttifakı adayı Hayati Tekin ise 212 bin 963 oy alarak seçim yarışını ikinci bitirdi.

Hiç bir partinin adayı olmadan bağımsız olarak Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı yarışına katılan Erhan Usta ise dün yapılan 31 Mart yerel seçimlerinin ardından bir açıklama yaptı. 

Erhan Usta, 31 Mart yerel seçimlerinde kendisine 168 bin 418 oy geldiğini belirterek, "Öncelikle bize sahip çıkan destek veren Samsun halkına teşekkür ediyorum. Bu seçimlerde bizim için kullanılan oyların bir bölümü bağımsız aday olmamız nedeni ile yanlışlıkla Bağımsız Türkiye Partisine gitti.  Bunun dışında eşit olmayan şartlarda, maddi imkanları sonuna kadar kullanan adaylarla, maddi olanaksızlıklar içerisinde yarıştım.  Bize gösterilen ilgi ve destekten rahatsız olanlar, bize karşı ittifak yaptılar. Onların kirli lafları ve iftiraları ile uğraştım. Ama buna rağmen aldığımız oylar bir başarıdır. Samsun halkından büyük destek gördüm. Sahada olağanüstü bir heyecan vardı. Oy veren vermeyen herkese teşekkür ediyorum. "dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

ENVER GÖKÇE

20 Nisan 2020 Pazartesi 15:39

erhan usta iyi partiden aday olsaydı cumhur ittifakından aldığı oyları da alamayacaktı iyi partiden aday olsa yenilirdi ak partiye erhan ustasız bir seçimde ak parti farkla yener ve artistlik yapardı türkiye rekorunu samsunda kırdık diye ankara ve istanbul hezimetini samsundan unutturmaya çalışırdı bence erhan usta bbpnin başına geçmeli bbpnin genel başkanı olursa Alperenler tekrar BBP'ye dönecek ve gerçek ülkücüler ve MHP'liler BBP'ye geleceklerdir Muhsin başkanın emaneti emin ellere geçer

Samsun 5555555

02 Nisan 2019 Salı 03:20

sen samsuna ihanet etmiş birisin bunu unutma sen bir takım cemat diyorlar buda menzil cemati diyorlar onların çıkarttığı mustafa demirin kazanmasını sağlayan kisisin secim paranı kim verdi oda soru işareti bu oynu iyi oynadin senin siyaset anlayışın batsın iyiki devlet bahçeli kovmuş seni iyiki

..

01 Nisan 2019 Pazartesi 20:14

Oylari bölme hedefinizi basariyla gerceklestirdiniz , mhp'ye dönüş ne zaman sahtekar usta.

Mümin Karaburun

01 Nisan 2019 Pazartesi 18:46

Kendi ellerinle Akpye kazandırdın eserinle gurur duy. Bu şehir bunu unutmaz.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Başkanı Zihni Şahin: Görevi Mustafa Demir'e huzur içinde devredeceğim

Samsun Büyükşehir Başkanı Zihni Şahin: Görevi Mustafa Demir'e huzur içinde devredeceğim