18 Ekim 2019 Cuma

SAMSUN'DA BAŞKAN ADAYI ATIF YİĞİT'İN KONVOYUNA TAŞLI TEKMELİ SALDIRI YAPILDI

Samsun'da başkan adayı Atıf Yiğit'in konvoyuna taşlı tekmeli saldırı yapıldı

Samsun'da 2014 yerel seçimlerinde aracına MHP'den Canik Belediye Başkan adayı iken silahlı saldırı düzenlenen Millet İttifakı adayı Atıf Yiğit'in konvoyuna bu kez de taşlı tekmeli saldırı yapıldı.

03 Mart 2019 Pazar 15:24 SİYASET

Samsun'da Millet İttifakı Canik Belediye Başkan adayı Atıf Yiğit'in konvoyuna kimliği belirsiz kişi ve kişiler tarafından taşlı ve tekmeli saldırı olduğu gündeme geldi.


Samsun'da İYİ Parti'nin Millet İttifakı Canik Belediyesi Başkan adayı Atıf Yiğit'in oğlunun bulunduğu araca taşlı tekmeli saldırı oldu. Atıf Yiğit'in 2014 seçimlerinde ise MHP Canik Belediye Başkan adayı iken, aracına silahlı saldırı olmuştu.

Samsun'da Millet İttifakı Canik Belediye Başkan adayı ekonomist Atıf Yiğit'in seçim çalışması yaptığı konvoyuna çirkin bir saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda Atıf Yiğit'i yakınları korumaya alırken, saldırganlar konvoydaki araca taşlı ve tekmeli saldırıda bulundu  zarar verdi.

Canik Belediye Başkan adayı Atıf Yiğit'in konvoyunda oğlu Fatih Can Yiğit'in bulunduğu araca yapılan taşlı tekmeli saldırıda yaralanan olmadı. Atıf Yiğit'in oğlu Fatih Can Yiğit, olayla ilgili karakola giderek şikayetçi oldu.

Öte yandan Canik Belediye Başkan adayı Atıf Yiğit, olayla ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"01.03.2019 akşamı 22:30 dolaylarında SKM’ deki çalışmalarımızı tamamlayarak evimize intikal sırasında, bilinmeyen kişi ve kişiler tarafından seçim aracımıza menfur bir saldırı yapılmıştır. Biz kavgalardan kargaşalardan bıkmış olup, insanlarımıza projelerimizle hizmet vermek istiyoruz. Hiç kimseyle hiç bir şekilde bir meselemiz küskünlüğümüz yoktur. Bu menfur saldırıyı gerçekleştiren kişi veya kişilerin, emniyet güçlerimiz tarafından en kısa zamanda adalete teslim edileceğinden de hiçbir şüphemiz yoktur. Hiç bir engel bizlerin çalışmasına engel olamayacak sahadaki performansımızı düşürmeyecektir. Aksine daha güçlü azimle çalışmalarımızı sürdüreceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Özellikle belirtmek isterim ki ne şahsımın, ne de ailemin hiç kimseyle bir husumeti yoktur. Bu nedenle emniyet güçlerimize güvenerek çalışmalarımıza devam ediyoruz. Maddi hasar haricinde bir problem yoktur. Olaydan sonra bizleri arayarak geçmiş olsun dileklerini ileten, desteklerini belirten herkese teşekkür ediyorum."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Meral Akşener 31 Mart seçim mitingi için Samsun'a geliyor

Meral Akşener 31 Mart seçim mitingi için Samsun'a geliyor