27 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'DA BELEDİYE BAŞKANININ MHP'YE OY VEREN AK PARTİLİLERE SÖYLEDİĞİ SÖZLER ŞAŞIRTTI

Samsun'da Belediye Başkanının MHP'ye oy veren AK Partililere söylediği sözler şaşırttı

Samsun'da 19 Mayıs ilçe Belediyesi Başkanı Osman Topaloğlu, 24 Haziran seçim sonuçlarının belli olmaya başladığı saatlerde yaptığı bir konuşmada, MHP'ye oy veren AK Partililere tepki göstermesi şaşkınlık yarattı.

02 Temmuz 2018 Pazartesi 21:55 SİYASET

Samsun'un 19 Mayıs İlçe Belediyesi Başkanı Osman Topaloğlu, 24 Haziran seçimlerinde daha önce Samsun'da  AK Parti'ye oy veren 100 bin kişinin MHP'ye oy verdiğini söyleyerek bu duruma ilginç bir şekilde sitem etti.


24 Haziran seçim sonuçlarının belli olmaya başladığı geçe 19 Mayıs ilçesinde AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi önünde halka teşekkür konuşması yapan 19 Mayıs Belediyesi Başkanı Osman Topaloğlu, konuşmasında ilçelerinde AK Pati'ye oy veren 12 bin 940 kişiye teşekkür etti. Gerçekleştirdiği konuşmada Cumhur İttifakına destek veren MHP'lilerede teşekkür eden Belediye Başkanı Osman Topaloğlu,  1 Kasım seçimlerine göre Samsun'da AK Parti olarak 24 Haziran seçimlerinde 100 bin oy düştüklerine dikkati çekti.

100 BİN AK PARTİLİ MHP'YE OY VERDİ
Sosyal medyaya videosu da düşen Osman Topaloğlu, 24 Haziran seçimleri gecesi gerçekleşen konuşmasında,  "Biz 1 Kasım'da ki  oyumuzu alırsak 7 milletvekili çıkartacağımızı söyledik. Ama 1 Kasımdaki seçimden 100 bin  oy düşük aldık. Bunu gözden geçirmemiz lazım. Biz düşük alacak hiç bir şey yapmadık 1  Kasımdan bu yana. 2.5 yılda Türkiye olarak Samsun olarak çok şey yaptık. Yaklaşık 100 bine yakın arkadaşımız MHP'ye destek oldu. MHP Samsun'da en yüksek oyunu aldı, 126 bin oy  aldı. CHP,  İYİ Parti'ye yardım etti onun kurbanı kendisi oldu. Bizim arkadaşlarımızda MHP'ye  destek olmuşlardır belki onların bir gerekçesi vardı Cumhur İttifakında bizimle beraberlerdi  dolayısı ile onun karşılığı olarakda bizim arkadaşlarımızdan da bazıları kimisi tepkiden  kimisi destek olmak için MHP'ye ciddi anlamda destek olmuşlardır. " dedi.

O KONUŞMANIN VİDEOSU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞILDI
Sosyal medyada paylaşılan videoda ki konuşmasına göre 24 Haziran seçimlerinde MHP'ye kayan oylar nedeni ile 'Güçlü Hükümet, Güçlü Meclis, Güçlü Türkiye' söylemini gerçekleştiremediklerini vurgulayan 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, MHP'ye oy veren AK Partililerle bundan sonraki süreçte ilişkilerinde ayrıcalık yapacağını söylemesi dikkat çekti.

OSMAN TOPALOĞLU: İLİŞKİDE AYRICALIK YAPACAĞIM
İşte 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu'nun MHP'ye oy veren AK Partililere yönelik o sözleri ve sosyal medyada paylaşılan videosu.

"Güçlü hükümet, güçlü meclis, güçlü Türkiye bağlamında ki sözler baktığınız zaman 

malesef gerçekleşmemiş oldu. Ben belediye başkanı olarak  yarından itibaren oturup 1 Kasım'da ne almışız bugün itibarı ile ne almışız hepsini tek tek  irdeleyeceğim. Buna göre kendimde kendime göre bir yol çizeceğim. Lütfen bugün AK Parti'ye oy vermeyenler de Cumhurbaşkanlığına oy vermeyenlerde kendilerini gözden  geçirsinler.  Ona göre bundan sonraki ilişkileri korumaya çalışacağım. Hiç kimse saf değil.  9.5 yıldır belediye başkanıyım bugüne kadar hiç kimseye ayrıcalık yapmadım. Bundan  sonra hizmette olmayabilir ama ilişkide  ayrıcalık yapacağımı belirtmek istiyorum"
Kaynak:SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 8 Yorum

bafrali

04 Temmuz 2018 Çarşamba 10:35

gerçek ak partililer, dava adamları başka partiye oy vermez.boşuna demedik mi bir oy ak partiye bir oy reise. bu rağmen kişisel çıkarları olanlar oy vermedi.

Türkeş

04 Temmuz 2018 Çarşamba 00:12

Nerenizi yırtarsanız yırtın, sayın Bahçeli ve sayın Erdoğan bu ittifakındevam ettirecekler. Sizin gibi art niyetliler bozamayacak,

Sami

03 Temmuz 2018 Salı 14:09

Adam haklı beyler. Dağılın.

Ziya KUL

03 Temmuz 2018 Salı 09:41

İtiraf gibi açıklama olmuş, tebrik ederim.Türkçesi:bizden olmayanın işi yapılmaz!!!

Hamza Şentürk

02 Temmuz 2018 Pazartesi 22:43

Öyle oyun oynandıki bizimkilerde bu oyuna alet oldu."cumhura ver millet vekiline verme".peki bir kanun cıkacağında komşu komşumu diyecez.sayın osman bey haklılar.

Yusuf

02 Temmuz 2018 Pazartesi 22:37

... Başkanı Tebrik etmek lazım. Çok doğru konuşmuş. Koltuk sevdası olan bu cümleleri kurmaz. Adam dava şuuru ile konuşmuş. Helal olsun

Yusuf

02 Temmuz 2018 Pazartesi 22:36

MHP ittifakı iyi kullandı sanki biz milletvekilliği için ittifak yapmışız gibi çalıştılar. Bu seçimin tek sorumlusu teşkilattr. Bu listeyi cumhurbaşkanına belediye başkanları sunmadi. Teşkilat Kendilerini aklamak için yerel seçimlerde belediyelerde temizlik yapacakmis. İlk önce kendilerini ve reis e sundukları milletvekili listesini temizlesinler. Millet bas bas bağırdı bu listeye oy vermeyeceğiz. Diye. Ama ben yaptım oldu mantığıyla hareket ederseniz sonucuna katlanırsıniz....

Helal Başkan

02 Temmuz 2018 Pazartesi 21:58

Çok geç kaldın başkan. Bu zamana kadar yapmadığın hataydı. Her gelene güldün işini gördün. Ayakta karşıladın kapıya kadar geçirdin. Gece gündüz secim çalışması yaptın bir oy dedin kapı kapı gezdin. Ne oldu yaranamadın işte.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Zihni Şahin'in tepesi attı! Belediyeyi ben yönetiyorum

Zihni Şahin'in tepesi attı! Belediyeyi ben yönetiyorum