23 Eylül 2020 Çarşamba

SAMSUN'DA CANİK İLÇESİ CUMHUR İTTİFAKINDA AK PARTİ'YE Mİ MHP'YE Mİ BIRAKILDI

Samsun'da Canik ilçesi Cumhur İttifakında AK Parti'ye mi MHP'ye mi bırakıldı

Samsun'da MHP'nin Canik Belediyesi Başkan aday adayı Abdullah Karapıçak'ın MHP Samsun İl Başkanı olması sonrası, Canik ilçesinin Cumhur İttifakı kapsamında AK Parti'ye bırakıldığı yorumlarına neden oldu, ancak Karapıçak belediye başkan aday adaylığının devam ettiğini açıkladı.

14 Ocak 2019 Pazartesi 14:24 SİYASET

MHP Samsun İl Başkanlığı görevine atanan Abdullah Karapıçak, aynı zamanda Canik Belediyesi Başkan aday adaylığının da devam ettiğini açıkladı. 


Samsun'da Canik Belediyesi Başkan aday adayı Karapıçak'ın MHP İl Başkanlığına atanması sonrası Canik ilçesinin AK Parti'ye bırakıldığı yorumları yapılırken, Abdullah Karapıçak ise adaylığının devam ettiğini açıklayarak herkesi şaşırttı.

Samsun'da MHP'den Canik Belediye Başkan aday adayı olan Abdullah Karapıçak, MHP Samsun İl Başkanlığına atandıktan sonra yeni yönetim kurulunu oluşturduğunu ve yeni yönetimi bir kaç gün içerisinde açıklayacaklarını söyledi.

MHP'nin aynı zamanda Canik Belediyesi Başkan aday adayı olan Abdullah Karapıçak, aday adaylığının devam ettiğini de söyledi. Abdullah Karapıçak'ın MHP İl Başkanı olması ile Canik ilçesinin AK Parti adayına bırakıldığı yönünde yorumlar yapılmıştı. Ancak Abdullah Karapıçak, Hedef Halk Gazetesinden Zekeriya Fırat'a yaptığı açıklamada, Canik Belediyesi Başkan aday adaylığının il başkanlığı görevi ile birlikte devam ettiğini söyleyerek, "Ben Canik'ten aday olarak sahaya çıktım. Başka bir arkadaşımın ben varken aday adayı olacağını sanmıyorum. Bu yönüm devam ediyor. Ama o  sırada İl Başkanlığını da sürdüreceğim. Genel Merkez'in takdirine göre hareket ederim" dedi.

Abdullah Karapıçak'ın MHP'nin Canik'ten Belediye Başkan aday adaylığının devam ettiğini açıklaması Cumhur İttifakı kapsamında Canik ilçesinin AK Parti'ye mi yoksa MHP'ye mi verileceği konusunda yeni bir tartışmaya neden oldu.

ZİHNİ ŞAHİN'İN ÖNÜ AÇILDI İDDİASI
Öte yandan AK Parti'nin Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin'i 31 Mart yerel seçimleri için Canik ilçesinden aday göstereceği iddiaları gündeme geldi. MHP kökenli olan Zihni Şahin'in AK Parti tarafından Canik ilçesinden aday gösterileceği bu nedenle MHP'nin de muhtemel adayı olan Abdullah Karapıçak'ı İl Başkanlığı görevine getirerek, Zihni Şahin'in önünü açtığı iddiaları da gündemde.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da hamsinin kilosu 30 TL oldu balıkçılarda, vatandaşta şaşkın

Samsun'da hamsinin kilosu 30 TL oldu balıkçılarda, vatandaşta şaşkın