11 Aralık 2019 Çarşamba

SAMSUN'DA CHP ADAY ADAYI AYLİN ŞAHİN TAT: ADAYLIĞIM BİR KADIN VEKİL TARAFINDAN ENGELLENDİ

Samsun'da CHP aday adayı Aylin Şahin Tat: Adaylığım bir kadın vekil tarafından engellendi

Samsun'da CHP'den Atakum Belediye Başkan aday adayı olan Aylin Şahin Tat, aday olamamasının tek nedenin CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu olduğunu iddia etti, bu durumu ise İsmail Küçükkaya'ya şikayet ederek, "Adaylığım bir kadın vekil tarafından engellendi" dedi.

01 Şubat 2019 Cuma 19:05 SİYASET

Samsun'da CHP'nin Atakum Belediye Başkan aday adayı olan Aylin Şahin Tat, sosyal medyadan İsmail Küçükkaya'ya aday gösterilmemesinin tek sebebinin CHP Milletvekili Neslihan Hancıoğlu olduğunu yazdı.


CHP'de Atakum Belediye Başkan adayı Cemil Deveci olurken, aday adaylarından Bayram Çelik aday olamayınca partiden istifa etmişti. Bayram Çelik'in CHP'den istifa etmesi sonrası CHP Atakum Belediye Başkan aday adayı olan Aylin Şahin Tat'da kazan kaldırdı. Gazeteci İsmail Küçükkaya'ya Twitterdan mesaj yazan Aylin Şahin Tat, Neslihan Hancıoğlu'nu kastederek isim vermeden, "Kadın vekil tarafından adaylaşması engellenen bir kadın adayım. İsmail bey ricamdır sizden canlı olarak ifade edin ne olur "Kadın, kadının kurdu değil, dostu olmalı" Ve en önemlisi de örgüt tozunu yutan bir isim olarak tüm halkın beklentisi benden yana iken ve kadın adayı bu kadar deklere ederken aday gösterilmememin tek sebebi benim oyumla vekil olan bir kadın vekil. Çok yazık." dedi.YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 18 yıllık AK Partili partisinden istifa edip o ilçeden İYİ Parti adayı olacak

Samsun'da 18 yıllık AK Partili partisinden istifa edip o ilçeden İYİ Parti adayı olacak