18 Ekim 2019 Cuma

SAMSUN'DA CHP ATAKUM ADAY ADAYI AYLİN ŞAHİN TAT DSP İDDİASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Samsun'da CHP Atakum aday adayı Aylin Şahin Tat DSP iddiası ile ilgili açıklama yaptı

Samsun'da CHP'den Atakum aday adayı olan ancak aday gösterilmediği için DSP'den Atakum adayı olacağı ileri sürülen Aylin Şahin Tat, gündeme gelen DSP iddiası ile ilgili açıklama yaptı.

02 Şubat 2019 Cumartesi 15:00 SİYASET

Samsun'da CHP'nin Atakum Belediye Başkan aday adayı olan ve aday gösterilmediği için DSP'den aday olacağı gündeme gelen Aylin Şahin Tat, bu iddia ile ilgili açıklama yaptı.


CHP Atakum Belediye Başkan adayı Cemil Deveci'nin düzenlediği tanıtım toplantısında konuşan Aylin Şahin Tat, önceki gün sosyal medyadan yaptığı açıklamada adaylığının CHP'li bir kadın vekil tarafından engellendiğini söylemişti. Aylin Şahin Tat, bugün CHP Atakum adayı Cemil Deveci'nin tanıtım toplantısında gerçekleştirdiği konuşmasında DSP'ye geçeceği yönündeki iddiaya yanıt verdi. Aylin Şahin Tat, DSP'den Atakum adayı olacağı iddiasına, "DSP'den adaymışsınız dediler. Sarıgül aramış aday olmanızı istemiş dediler. Burası benim yuvam burdan beni hiç kimse gönderemez. Böyle bir şey yok. Yenilgiler, yada tercihler, yapılan usulü, usulsüz her neyse burada hiç kimse bana bunu  yapamaz.  Burası benim baba ocağım. Ana ocağım kadar kutsal.  Ben her zaman böyle yaptım. Bundan sonraki süreçte bize yakışacak olan Cemil Deveci'nin kazanması için hep birlikte el ele ne yapmamız gerekiyorsa onu yapacağız" dedi.

Aylin Şahin Tat, toplantıda yaptığı açıklamanın ardından Samsun Kent Haber muhabirinin konuyla ilgili sorularını da yanıtladı. Aylin Şahin Tat, kendisine tekliflerin olduğunu belirterek, "Evet var.. Ben aktif bir siyasetçiyim. Teklifler olabilir ama benim onlara bakma şeyim yok. Kimseyle görüşmedim. Bana teklif olur ama böyle bir şey söz konusu değil, CHP'den ayrılmam söz konusu değil" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor Sancaktepe Belediyespor'a 1-0 yenildi

Yılport Samsunspor Sancaktepe Belediyespor'a 1-0 yenildi