25 Nisan 2019 Perşembe

SAMSUN'DA CHP, KAYBETTİĞİ ATAKUM BELEDİYESİNİ GERİ ALMAK İSTİYOR

Samsun'da CHP, kaybettiği Atakum Belediyesini geri almak istiyor

Samsun'da CHP, kaybettiği Atakum Belediyesini geri almak istiyor. Samsun CHP'den Atakum Belediyesi için belediye başkan aday adaylığı için çok sayıda ismin şimdiden ortaya çıkması dikkat çekiyor.

02 Ekim 2018 Salı 13:18 SİYASET

Samsun'da CHP, AK Parti'ye kaptırdığı Atakum Belediyesini yapılacak olan yerel seçimde geri almak istiyor. Atakum Belediyesi için CHP'den aday aday adayı olacak isimler şimdiden hazırlıklarına başladı.


CHP'lilerin kale olarak nitelendirdiği Atakum ilçesine, belde olduğu yıllarda belediye başkanlığını SHP döneminde Metin Burma yapmıştı. Daha sonraki seçimlerde yeniden aday olduğu belediye başkanlığını AK Parti'nin adayı olan Adem Bektaş'a kaptıran Metin Burma, 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde  CHP'den aday olarak Atakum Belediyesine yeniden başkan seçilmişti. 30 Mart yerel seçimlerinde ise CHP'nin adayı olan Metin Burma bu seferde başkanlık koltuğunu seçimi kaybederek AK Parti adayı İshak Taşçı'ya devretti.

Samsun'da CHP'nin bu yerel seçimlerde Atakum Belediyesini tekrar almak istediği bilinirken, belediye başkan aday adaylığı için ismi geçenler arasında yine Metin Burma ilk sırada yer alıyor. CHP'den Atakum Belediyesi için yerel seçimde aday adayı olmayı düşünenler arasında avukat ve CHP Atakum İlçe Başkanı Cemil Deveci'de bulunuyor. 

CHP'den Atakum Belediyesi için belediye başkan aday adaylığını şimdiden açıklayan isimler arasında Aylin Şahin Tat, Fatma Arıcı, Muhsin Yüksel gibi isimler bulunuyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

EMİNE TAŞÇI

06 Ekim 2018 Cumartesi 14:57

İSHAK TAŞÇI LÜTFEN GİTSİN ANCA YANDAŞLARINA YARADIN ÇÜNKÜ HİÇ HİZMETDE GÖRMEDİ ATAKUM YANDAŞLARIN YEDİ İÇTİ DOYDU

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Bahçeli'den yerel seçim açıklaması! İl ve İlçelerde adaylarımızı çıkartacağız

Bahçeli'den yerel seçim açıklaması! İl ve İlçelerde adaylarımızı çıkartacağız