25 Haziran 2019 Salı

SAMSUN'DA CHP'DEN 79 YIL SONRA KADIN MİLLETVEKİLİ SEÇİLEN HANCIOĞLU MAZBATASINI ALDI

Samsun'da CHP'den 79 yıl sonra kadın milletvekili seçilen Hancıoğlu mazbatasını aldı

Samsun'da 24 Haziran 2018 seçimlerinde CHP'den 79 yıl sonra kadın milletvekili seçilen isim olan Neslihan Hancıoğlu, mazbatasını aldı.

02 Temmuz 2018 Pazartesi 19:31 SİYASET

Samsun CHP'den 24 Haziran seçimlerinde ikinci sıra adayı olan Neslihan Hancıoğlu, milletvekili seçilmesinin ardından Samsun Adalet Sarayına giderek mazbatasını aldı.


Samsun CHP'den 79 yıl sonra seçilen üçüncü kadın milletvekili olarak tarihe geçen Neslihan Hancıoğlu'nu mazbatasını alırken, CHP'nin emektar kadınları da yalnız bırakmadı. 

Neslilan Hancıoğlu'nun milletvekili seçilmesi nedeni ile çok mutlu olan CHP'li kadınlar arasında partide uzun yıllar çeşitli kademelerde görev yapmış ve seçim sürecinde sokak sokak gezerek afiş broşür dağıtan emektar kadınlar bulundu. Samsun'da CHP'nin ilk kadın milletvekili Meliha Ulaş olurken, ikinci kadın milletvekili ise Sabiha Gökçül Erbay olmuştu. Samsun'da CHP tam 79 yıldır kadın milletvekili çıkartamıyordu. 24 Haziran seçimlerinde ise listeye CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun eski milletvekili Prof.Dr. Haluk Koç tarafından konulduğu gündeme gelen Neslihan Hancıoğlu, seçilerek CHP'nin Samsun'da milletvekili olarak tarihe geçen 3'üncü kadın siyasetçisi oldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Belediye Başkanının MHP'ye oy veren AK Partililere söylediği sözler şaşırttı

Samsun'da Belediye Başkanının MHP'ye oy veren AK Partililere söylediği sözler şaşırttı